Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy találok olyan segélyszerv...

Hogy találok olyan segélyszervezetet, aminek érdemes adakozni?

Figyelt kérdés

Szóval így megjött a kedvem az utóbbi időben, hogy adakozzak. Azonban meglepően nehéz folyamatnak bizonyul az, hogy kiválasszam, mely szervezetnek is érdemes. Rengeteget hallunk korrupciók felől, hogy pl. a Haiti-ba küldött segélyekből is alig érkezett célba valami, meg hogy lenyúlják szinte az egészet, stb. És állítólag ezek vannak többségben.


Hogy tudom így eldönteni, kiknek érdemes esetleg adakozni, és kiknek nem, hogy tudjam, a pénzem értelmesen kerül felhasználásra?



2015. jan. 28. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:

vannak amik szerintem esélyesebben kerülnek el azokhoz akiknek szükségük van rá pl:

állat menhelynek étel/tál/takarók

gyerek kórháznak játékok


vagy vannak olyan oldalak ahol emberek kérnek segítséget, adhatsz nekik is direktbe, nem kell segélyszervezet...

2015. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kórház/esetleg az egyik volt iskolád alapítványa.
2015. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Válasz olyat, amelyik programot szervez, és menj el rá. Nézd meg őket.

Lehet, hogy jobb lenne nem segélyszervezetnek, hanem alapítványnak felajánlani.

Melyik alapítvány tart ingyenes előadást? ( Most ilyenre járok. )

Melyik alapítvány ad valamit ingyen tovább az embereknek? ( maiige)

Melyik alapítvány az amelyik tényleges intézmény fenntartására fordítja az összeget?

Segélyszervezetekben már nem nagyon hiszek.

Bár tisztelet a kivételnek. Sok rossz hírt, és tapasztalatot lehet velük tapasztalni. Megértem a kérdést.

2015. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"vagy vannak olyan oldalak ahol emberek kérnek segítséget, adhatsz nekik is direktbe, nem kell segélyszervezet..."


Na erre például kíváncsi vagyok. Tudsz példát mondani?

2015. jan. 28. 12:30
 5/6 anonim ***** válasza:
2015. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sulek Péter válasza:
pl boltokban is szokott lenni hogy rákos gyerekeknek gyűjtenek :) vagy magyar vöröskeresztet is tudom ajánlani
2015. jan. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!