Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliában élő (kis) gyerekes...

Kiw kérdése:

Angliában élő (kis) gyerekes családok mennyi pénzből jönnek ki egy hónapban?

Figyelt kérdés

Kint élő gyerekes családoktól szeretnék információt kérni.


Az lenne a kérdésem, hogy mennyiből lehet kijönni egy 4 tagú családnak (szülők, 1 és 3 éves gyerek) havonta.

Tervezzük a kiköltözést, a férjem menne először, hogy elintézze a szükséges dolgokat (NI szám, munkába állás, szállás, bankszámla) és pár hónap múlva mennék én is a 2 gyerekkel.

A férjemnek 2000 font lesz a fizetése, de jelenleg összesen ennyi bevétellel számolunk, mert ez az, amit biztosan tudunk. Ebben még nincs benne családi pótlék vagy egyéb szociális juttatás. A kiadásokat egy 2 hálós vidéki (pl Birmingham) lakással kalkuláljuk.

Természetesen én is szeretnék majd dolgozni, de azzal egyelőre nem számolunk, mert nem tudni előre, hogy én mikor és milyen munkát találnék a két gyerek mellett.

Előre is köszönöm a válaszadók segítségét!



2015. jan. 28. 16:14
 1/5 anonim válasza:
a gyerekekre fogtok kapni csomó ,benefitet :) Én anyummal lakok (14/l vagyok) meg a hugommal. most pontosan nem tudom mennyit kap de addig kapja amíg,be nem töltöm a 16-ot aszthiszem :) remélem valamennyit tudtam segíteni :)
2015. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kint élő 4 tagú család vagyunk. 7 éve vagyunk kinn, gyerekeink itt születtek. A nagyobbik 4.5 éves, a kisebbik most született, 7 hetes.

A nagyobbikra 20, a kisebbikre 13 font körül kapunk hetente child benefitet, ti is ennyit fogtok kapni, 20 jár az elsőre, a többire fejenként 13 körül. Ez alanyi jogon jár. A 3 évesek heti 15 óra ingyen óvodát kapnak 4 éves korig. Ha nagyon rosszul áll egy család, akkor már 2 éves kortól jár néhány ingyen óra.

A childcare nagyon drága, de a minimumos fizetésű családoknak visszatérítenek bizonyos százalékot. A legtöbb 70%. Mi visszakaptuk ezt, mikor egy gyerekünk volt, egész nap oviba adtuk és mind a ketten teljes munkaidőben ugyen, de minimálbéren dolgoztunk.

Ezt az összeget hozzácsapják a child tax credithez.

Egy fizetésből mondjuk kicsit szűkösen lehet ellenni. Az albérletek elég drágák. Birmingham az egy drágább környék azt hallottam. Itt nálunk-olcsó környék- 350-től vannak akkora albérletek, amiben elférnétek. Mindent fontban írok. A számlákról annyit, hogy vannak fix számlák: Ilyen a víz, és a szemétdíj. Itt a szemétdíj 107 font per hó, de csak 10 hónapra fizetjük, a víz az 18-35 font-attól függ, hogy van e kerted. Kertes házra több a vízdíj. A villany és a gáz itt is baromi drága és az albik általában rossz szigetelésűek.

Én minden hónapban vezetem szépen a kis füzetemet a kiadásainkról és bevételeinkről és jóideje nem mozdultunk anyagilag egy centit se, de csak azért, mert azt a kis többletet, ami összegyűlik, mindig elköltjük házfelújításra. 2013 nyarán vettünk házat-hitelre természetesen. Párom és én minimálbéresek vagyunk. Párom teljes munkaidőben dolgozik, én 5 órában dolgoztam már 2 éve. Most csak egy évig maradok itthon, de csak 39 hetet fizetnek ki. Még talán azért se gyűlik nálunk a pénz, mert fizetünk biztosításokat is. A háztartási gépeinkre és a házra, plusz a kocsira. Házvásárlásnál kötelező is a lakásbiztosítás. Az autóbiztosításnál a személyt biztosítod, nem a kocsit. Így ha mindkettőtöknek van jogsija és mind a kettőtök akarja vezetni a kocsit, akkor mind a kettőtökre kell fizetni.

Childcare lehetőségek: Mire kijöttök lehet a nagyobbad betölti a 4-et és akkor elkezdheti a sulit. Akkor az ő felügyelete nagyjából megoldódik-legalább is reggel 9-től délután 3-ig. Szerintem ez országos szinten kábé mindenütt így van. Az óvoda minél fiatalabb, annál drágább. Már fél évesen be lehet őket adni. Errefele 180 font meg még drágább a teljes napos óvoda egy 2-3 éves gyereknek. Az óvodák nem rugalmasak. Vagy délelőttbe adod be, vagy délutánba, vagy mindkettőbe. Az óvodát nem órabérben fizeted, így ha az ovi 7.45-től nyít, de neked csak 10-től kell óvoda, akkor is ki kell fizetned nyitástól. Ugyanez van, ha délután hamarabb hozod el, akkor is ki kell fizetned, ha megkezded a délutánt. És előre 4 hétre kell szólnod, hogy változtatsz. Akár több ideig adod be, akár csökkented az időt, 4 hétre előre kell szólnod. Ha teljesen beszünteted, de csak 2 héttel hamarabb tudsz szólni, nem 4, akkor a maradék 2 hetet kifizeted, még akkor is, ha nem használod azt az időt.

Childminder: Sokkal rugalmasabbak. Általában olyan rugalmasak, hogy még aznap is szólhatsz, hogy tovább kéne vigyázni a gyerekre, hozzáadja a számlához, viszont ha csökkented, akkor itt is 4 héttel előre kell szólni. A childminderek általában korábban kezdenek és akár később végeznek, vannak akik szombaton is vállalnak-dupla pénzért-ha akarod, felveszik a gyereked, leadják a gyereked-plusz pénzért, vagy az órabérbe úgy van kalkulálva. Childmindert órabérben fizetsz. Ha te 8-tól dolgozol, suli 9-től kezdődik, childminder vállal drop in, pick up service-t. De van suliban is before és after school club, ezek szünetekben-őszi, téli, tavaszi-ban is vannak, de ezek is drágák eléggé. Ez utóbbit még nem próbáltam. Az a javaslatom, hogy kicsi-2 évesnél kisebb gyereknek-jobb a childminder, mert a childminder a saját otthonában, max 5 gyerekre vigyáz egyszerre, óvodában ennél jóval többen vannak, viszont 2 évesnél idősebbnek már lehet jobb, ha csoportban van a többi gyerekkel. Anyagilag kábé ugyanúgy jösz ki minddel. Úgy számolj, hogy 200 körül van egy gyerekre a childcare, amiből 70%-ot visszakapsz. Tehát olyan 60 font ténylegesen.

A gyerekruhák viszont nagyon olcsók, ha jó a duris is. A durikban nagyon jó minőségű ruhákat tudsz venni. Azonkívűl mihelyt elkezdi a sulit szinte csak az iskolai egyenruhára kell költeni, mivel abban van szinte egész nap. Ezek elég olcsón beszerezhetők.

Én még majd pár évig 5 órában akarok dolgozni-amíg el nem kezdi majd a második is a sulit. Szerintem elleszünk anyagilag.

Tehát összegezve azt mondanám, hogy 2 kisgyerekkel egy teljes munkaidős és egy részmunkaidős fizetéssel el lehet lenni. Évente egy hazaút is benne van ebben.

2015. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Az utóbbi nagyon hasznos volt!

Megkérdezhetem, hogy Ti merre laktok?

2015. jan. 30. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Lancashire-ben, Manchester, Blackpool, Liverpool környéke.

Örülök, hogy segíthettem, ha egyéb kérdésed van, csak kérdezz bátran, hátha tudok segíteni.

2015. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon kedves vagy! :)
2015. jan. 30. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!