Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gázpisztollyal védekezem, mi...

Szigo2007 kérdése:

Gázpisztollyal védekezem, mi jön ezután?

Figyelt kérdés

Ha teszem azt (istem ments,de ha mégis) megtámadnak, és riasztópisztollyal hatásosan védekezem(viselési engedéllyel), mi a teendő?

Úgy tudom a törvény előirja, ha vegyi anyaggal védekezem, segítséget kell nyújtanom a támadónak,illetve rendőr-mentőt hívnom+ jön ugye a teljes procedúra...(ezt nem érzem annyira reálisnak mint lehetőséget). Mások azt írják-mondják el kell menekülni, sosem fog kiderülni...ha mégis feltételezem jogi következményei lehetnek.

Szóval...mi a teendő?



2015. jan. 29. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám, hogy tűnj el onnan gyorsan.

Ha keres a rendőrség akkor megmondod, hogy megijedtél és hátha többen vannak, ezért elfutottál.


Ha ottmaradsz akkor számolhatsz azzal, hogy sokáig mászkálhatsz a rendőrségre. Valamint a fegyvert le fogják foglalni, és lehet, hogy nem fogod többet visszakapni.

2015. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha elfutok és a támadóm valamilyen úton módon komolyabban megsérül, vagy akár meghal (tegyük fel hogy az illető Pl. asztmás...a pepper nem fog túl jót tenni neki)...az gyakorlatilag cserbenhagyás, nem? Esetleg olyan szituációt tudok elképzelni, hogy míg szenved lefegyverezem, ha jobban van elküldöm, és mindenki megúzta pár elpazarolt órával...vajon ez működhet? Elég bonyorult szituáció...vagy csak én bonyorítom túl?...
2015. jan. 30. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem bonyolítod túl, mivel sajnos Magyarországon a bűnözőnek több joga van mint a sértettnek.


De 99%, hogy miután elmúlt a hatása nem elsétál majd, hanem neked fog menni. Vagy amíg ott várakozol arra jár valamelyik haverja, és ő intéz el.


A legjobb elfutni, majd mások foglalkoznak vele.

2015. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...bár megjegyzem elég gáz hogy itt tart ez az ország...

Ha esetleg valakinek van hasonló tapasztalata, ne adj isten ért is a témához kérem ossza meg velem a javaslatait, mert szeretnék képben lenni merre meddig hány méter.

2015. jan. 31. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Védekezz gázsprayvel, én is azt teszem. Ugyanaz a hatóanyaga, csak nincs hangja, és senki le se szаrja; a pisztolyra meg mindenki felfigyel, odacsődül a fél város meg a fakabátok.

Sprayvel a múltkor a városközpontban fújtam le egy bаromarcút, aztán fellöktem, a világon senkit se érdekelt. Ha ugyanezt gázpisztollyal csináltam volna, hatalmas balhé lesz belőle, meg bekerülök a híradóba.

2015. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!