Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fogadtam és veszítettem,...

Fogadtam és veszítettem, muszáj teljesíteni?

Figyelt kérdés
Fogadtam a tanárommal hogy tudom ötösre a leckét, de sajnos csak hármasra tudtam felelni. A fogadás tárgya az volt hogy a szalagavató ünneségen nekem kell énekelnem. Nincs rossz hangom (klasszikus éneket tanulok) csak félek mások előtt szerepelni
2015. febr. 2. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ezt muszaj.:-)
2015. febr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha fogadtál és veszítettél, akkor teljesítened kell. Mi a csudának fogadsz olyanra, amit nem tudsz teljesíteni?
2015. febr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem kötelezhet rá, de a megbízhatóságodat eljátszod nála, ha nem teljesíted.
2015. febr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 2xSü ***** válasza:
100%

Tetszett volna gondolkodni akkor, mikor a fogadást kötötte. :-)


Természetesen nem muszáj, de ha nagyon nem akarsz szerepelni, akkor beszélj a tanárral, mond el, hogy miért nem akarsz szerepelni. Ha nem tartod be az ígéreted, akkor ezt mindenképpen úgy tedd, hogy a tanár megértésével, rábólintásával tedd, mert különben csak hitszegő, megbízhatatlan, nem becsületes ember benyomását kelted.


Viszont a tanár sem azért kötötte a fogadást, hogy téged szívasson. Valószínű hallott énekelni, így tudja, hogy képességeid megvannak hozzá, csak a félelem, önbizalomhiány az, ami elválaszt attól, hogy nagyobb nyilvánosság előtt is megmutasd magad. Azt is tudja gondolom, hogy ezek a félelmek sokkal erősebben jelentkeznek, mint amennyire valóban jelentkezniük kell úgy általában az emberekben. Mondjuk úgy egy lökés ez, egy csipetnyi kényszerhelyzet, hogy képes legyél átlépni ezt az akadályt.


Nem baj, ha az emberben lámpaláz van. Én vagy 20 évig néptáncoltam, és soha nem múlt el ez az érzés teljesen. De az ember képes ezt az érzést elhallgattatni magában, és mégis kimenni a színpadra. Minél többször teszi ezt meg, annál könnyebben képes uralni a félelmét.


Szóval ha rám hallgatsz, veszed a bátorságot, és tartod magad a fogadáshoz.

2015. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A Varga Miklós Vén Európa c. számát fogom elénekelni
2015. febr. 3. 09:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Írd majd meg, hogy sikerült!
2015. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
OK majd pénteken lesz az ünnepség
2015. febr. 3. 16:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére jól ment, hatalmas tapsot kaptam az iskolai zenekar (köztük a tanárom)adták hozzá a zenét
2015. febr. 6. 19:30
 9/10 2xSü ***** válasza:
77%
Ugye, hogy ugye. Jól jártál ezzel a fogadással. :-)
2015. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az más kérdés hogy az előadás előtt tíz perccel hánytam mint állat :p
2015. febr. 6. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!