Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Levonhatja e a munkáltató a...

Mislai Richárd kérdése:

Levonhatja e a munkáltató a táppénz túl fizetést ha az ö hibájából keletkezett?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Egy olyan problémával fordulnék hozzátok hogy üzemi baleseti táppénzt alapítottak meg nekem.Kaptam a cégemtől 127.000 ezer Ft-ot.Rá 3-rom hétre kaptam a kifizető helytől egy határozatot miszerint túl fizetés keletkezet és a következő havi táppénzből levonásra kerül az összeg,mivelhogy csak 100.000Ft-ot kaphattam volna!A telefon hívásomra azt mondta a cég,hogy igen az ö hibájukból keletkezett a túl fizetés.Ténylegesen megteheti azt hogy az én pénzemből vegye ezt vissza miután nem én tehetek erről?

2015. febr. 9. 17:41
 1/4 fersk ***** válasza:
Az nem a te pénzed...
2015. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
elég nagy k*csögség,de igen,megteheti,és meg is fogja,ha tényleg nem járt volna.
2015. febr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:

#2: Már miért lenne k*cs*gs*g? Azt, hogy mennyi pénzt kapsz, azt egy szerződés rögzíti, ebből számolódik a táppénz is. Papíron, törvényekben rögzített, hogy mekkora összegre vagy jogosult. Ha nagyobb összeget kapsz véletlenül, attól még nem lettél rá jogosult. Gondolj bele, fordított esetben mit gondolnál? Ha pl. kevesebbet kapnál, akkor kérnéd a korrekciót, és nem nyugodnál bele, hogy „hát így alakult, véletlenül csak 77 000 Ft-ot utaltunk át 100 000 Ft helyett”. Miért? Mert nem ebben állapodtál meg a munkáltatóval. Megint más esetben, ha te fizetnél valakinek egy rögzített, már megállapodott vételárat, te is jogosnak tartanád, hogy ha véletlenül 10 000 Ft helyett 100 000 Ft-ot utaltál el neki, akkor adja vissza a többletet, hiszen a megállapodásotok nem erről az összegről szólt.


Ez így etikus. Mindenki annyit kapjon, amennyiben előzetesen megegyeztek a csereügylet elején. (Márpedig a munkaidőd eladása is afféle csereügylet.)

2015. febr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az szemétség,h hanyagság miatt elb* az összeget.és utalták is.a kérdező meg tök megörült neki,aztán mégse annyi
2015. febr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!