Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem segíteni? A...

Tudnátok nekem segíteni? A hatosztályos Révai gimiben (Győr) milyen a szóbeli felvételi?

Figyelt kérdés
Nehéz? Kérdeznek vagy tételt kell húzni? Hogyan kell ezt az egészet elképzelni? És maga a suli? Nagyon nehéz? Kitűnő tanuló vagyok a humán tárgyakat szeretem, de a matektól kicsit tartok.

2015. febr. 10. 19:30
 1/3 anonim válasza:

Nekünk annak idején úgy volt, hogy a díszterembe kellett gyülekezni (ahol a nyílt napot tartották, ha voltál).

Névsorolvasás, szokott lenni 1-2 hiányzó, ezután minket felosztottak 3 csoportba pontok szerint, de két csoport között "vándorlás" volt, mert az egyik túl hamar végzett, a másikban meg még sokan voltak. Azt hiszem, csoportonként 5-5 gyereket (értelemszerűen a legtöbb ponttal rendelkezőket a 3 csoportból) hívtak fel egy másik terembe először, ahol kaptunk egy matek, töri, és magyar feladatlapot. A matekba azt hiszem 3 feladat volt, magyarba szintén 3, +1, de az nem igazán nyelvtan, hanem, hogy mennyire vagy kreatív, és milyen ötleteid vannak egy adott téma kapcsán. (pl. ha bárki lehetnél, kit választanál, és miért), töriben pedig (a tételek kint vannak Révai oldalán) egyikre kérdeztek rá, lehetett jegyzetelni, hogy mit szeretnénk elmondani. Utána egyesével mentünk át másik termekbe (úgy értem 3 csoport volt, 3-3 tanár 3 külön osztályteremben) és ott kellett előttük 'vizsgázni', először valószínűleg megkérdezik, hogy miért szeretnél oda járni, van-e ott testvéred, mi szeretnél lenni a nagy leszel, milyen hobbijaid vannak, meg ilyesmi. Ha kész vagy, akkor nem mehetsz vissza a díszteremben, mert elég sokan vannak, akik ismerik egymást, és akkor értelemszerűen elmondanátok egymásnak a kérdéseket, a másik meg akkor jobban teljesítene, és ez nem lenne nagyon fair...:) Mikor 1-1 ember visszajött, a helyére újból megy 1, először az osztályterembe, majd külön a tanárokhoz, és így tovább, míg nem végez mindenki, várakozás közben kinyitják a számítástechnikai termet, és lehet gépezni, de a büfé is nyitva van:)

Sok sikert, majd írd meg mi lett!:)))

2015. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia!Képzeld,sikerült a felvételi!Most kaptuk meg a papírokat többek között arról,hogy mehetek Gólyatáborba.Te voltál?Milyen volt?Azt írják vegyem fel a kapcsolatot a mentorommal és a társaimmal.De én nem ismerek senkit.Hogyan csináljam?Te még Révais vagy?Hányadikas?
2015. máj. 3. 17:51
 3/3 anonim válasza:
Szia.Akkor egy osztályba járunk :)
2015. szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!