Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rulett számítás?

Rulett számítás?

Figyelt kérdés
Ha rulettben megteszek 36 számból 27-et, hány százalék esély van arra, hogy a maradék 9 jön ki?

2015. febr. 10. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 27 mezőre teszel, akkor egy pörgetésből 25%, hogy olyan szám jön ki, amire nem tettél.
2015. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Ebből a 25%-ból rájöttem, hogy csak el kellet volna osztanom 4-el.. :D

2015. febr. 10. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A nullát mindig elfelejtik a játékosok. A rulettkeréken nem 36 hanem 37 szám szerepel a nullával együtt, amely utóbbival csak akkor nyersz, ha direkt arra raksz tétet.


Vagyis ha 27 számot teszel meg, akkor 10-et nem teszel meg, ezért a vesztés esélye 10/37, ami kb. 27%.

2015. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsi!

0-val együtt 28 szám van meg rakva!

Azt szeretném megtudni, hogy mennyi az esélye, hogy így ki jön egyszer amire nem tettem.

És, hogy ha 2x ki jön olyan amire nem raktam, akkor mennyi az esélye, hogy 3. ra is olyan jöjjön ki?

(Ez azért érdekelne mert rulettben szoktam várni néha, hogy 2x jöjjön ki amire nem rakok, és 3.ára meg rakom a tétet.)

Köszönöm a válaszokat :)

2015. febr. 12. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Most már te is el tudod végezni a számítást: 37 számból 28-ra teszel, 9-re nem teszel, vagyis a vesztés esélye 9/37, ami kb. 24,32 %.


Az pedig teljesen lényegtelen, hogy hányszor jött ki olyan, amire nem raktál, mert a következőre is épp 9/37 az esélye, hogy kijöjjön. Csak akkor nem lenne így, ha a rulettnek lenne memóriája, és a korábbi pörgetések befolyásolnák a későbbieket. De nem befolyásolják.


Remélem, nem igazi pénzzel játszol, mert akkor hamarosan búcsút mondhatsz neki.

2015. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!