Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A bíró mikor ítélhet úgy egy...

Ancsa00 kérdése:

A bíró mikor ítélhet úgy egy vádlott ellen, hogy minden ingó és ingatlan vagyonát azzonnal záralá helyezi?

Figyelt kérdés

2015. febr. 12. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Többnyire akkor,ha nagy összegű csalás-sikkasztás történt.
2015. febr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben gyanítható,hogy az ingatlan és/vagy az ingóság bűncselekményből származik vagy komoly összegű kártérítés fedezetéül használja fel.

Illetve,ha a nyomozás érdeke úgy kívánja.Pl.:Valahol eldugtad a szajrét és keresik,de nem elég egy sima házkutatás.

2015. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor bízom benne,hogy közel 30Millió az nagy összegnek számít.
2015. febr. 13. 14:38
 4/11 anonim válasza:
Ez azért bonyolultabb ennél. Először is kell egy már előterjesztett polgári jogi igény (mert gondolom, a kérdezőt nem a vagyonelkobzás érdekli), másrészt kell egy zár alá vételi indtvány, és abban annak a valószínűsítése, hogy egyébként a terhelt az igény fedezetét elvonná. Mondjuk a 30 millió forint ehhez alap lehet.
2015. febr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Polgárjogi igényemet még a feljelentésben megtettem,és úgy tudom,hogy ilyenkor a bíró ítélhet úgy is,ha a az ügyet nagyon nem húzza el,hogy egyből felszólítja a vádlottat a kár megtérítésére.Így külön nem kell menni Polgári perre ami évekig eltart.
2015. febr. 16. 11:46
 6/11 anonim válasza:

Ez most már legalább két dolog.


Valóban a bíró elbírálhatja a polgári jogi igényt a büntetőeljárás keretein belül is, és akkor nem kell külön polgári per, a büntető ítéletben már szerepel egy végrehajtható, kártérítésre kötelező rendelkezés. De egy jogerős ítélet alaphangon több év lehet így is.


Amiről először kérdeztél, a zár alá vételhez viszont nem kell jogerős ítélet, mert az egy ún. eljárási kényszerintézkedés. Abból még pénzt nem látsz, de biztosítja, hogy később láthass. Ott is alapfeltétel, hogy indítványozd.

2015. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha a feljelentésemben úgyszintén beleírtam,hogy kérem a károkozom minden ingó és ingatlan vagyontárgyának zár alá vételét,akkor az már inditványnak számít?Vagy külön megint inditványozni kell?
2015. febr. 17. 15:16
 8/11 anonim válasza:
Elméletileg elégnek kellene lennie. Mennyi idő telt már el a feljelentés óta?
2015. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Júniusban lesz egy éve.De őszintén semmire nem jutottak még.Az ügyészség előtt van a dolog,várjuk mit döntenek. :(Eltelt lassan egy év,és a nő szépen éli életét a Mi pénzünből, amit üzleti csalás révén tulajdonított el.Kicsit felháborító a dolog,hisz bírságolni nagyon tudnak,csendháborításért kijön a rendőrség,de több millós károkozást okoz valaki,azon meg évekig ülnek.Ne hogy már a parsztnak egy kis esélye maradjon arra,hogy valaha a pénzét vissza kapja.Hisz időt adnak bőven arra,hogy a károkzó szépen kimentse a vagyonát..... :(
2015. febr. 21. 12:24
 10/11 anonim válasza:
Nem az ügyészség dönt a zár alá vételről, hanem - a vádirat előtt - a nyomozási bíró. Ezek szerint, a feljelentésben tett indítvány elsikkadt. Talán nem ártana egy jogi képviselőt meghatalamazni, de te is tehetsz egy kifejezett indítványt, és akkor már ne lehet elsinkófálni.
2015. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!