Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet a szüleimmel, hogy...

Mi lehet a szüleimmel, hogy érhetném el, hogy erre jobban figyeljenek oda?

Figyelt kérdés
A szüleim már észre sem veszik, hogy hangosan, szinte kiabálva beszélnek akkor is, hogyha nem veszekednek vagy szitkozódnak valami miatt. Olyan, mint hogyha nem hallanának rendesen, de mikor szólok nekik, akkor halkabban beszélnek egy ideig, normál hangerővel, aztán újból visszahangosodnak. 55 és 62 évesek, anyu még dolgozik aktívan, apám nyugdíj előtt áll, ő itthonról dolgozik. Hallásvizsgálatra nem akarnak menni.
2015. febr. 14. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen hangosan beszélő emberek. Nem nagyon tudsz szerintem velük mit csinálni. Az én szüleim jól hallanak, mégis hangosan beszéltek mindig is. Gyerekként gyakran a csukott ajtón keresztül is tökéletesen értettem, hogy mit beszélnek a lakás másik végében. Hangosan, harsány hangon, vehemensen kommunikáltak mindig is. A TV-t is hangosan nézik. Ebben nőttek fel, ezt szokták meg. Hiába szól nekik az ember, hiába csukja be jelzés értékkel a szoba ajtaját amiben vannak. Nem veszik észre magukat.

Akiben nincs meg a normális hangerőn történő beszélgetés kultúrája, azt csak erősen ráható környezetben lehetne megváltoztatni. Ha a munkatársaik (mivel apád otthon dolgozik, így az jelen helyzetben nem túl előnyös) felhívnák a figyelmüket, hogy zavaróan hangosan kommunikálnak, napi szinten szembesülnének a problémával, talán megváltozhatnának. Nekem nem sikerült változást elérnem. Pedig nagyon zavaró, ha az ember tanulna, olvasna valamit, de nem tud koncentrálni, mert a szülei beszélgetésének minden szavát tisztán érti, mintha csak 3 méterre lennének.

2015. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ők nem beszéltek mindig ilyen hangerővel.
2015. febr. 16. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!