Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a jó az olaszok majmolásában?

Mi a jó az olaszok majmolásában?

Figyelt kérdés
Egy csomó magyar liba odavágyik,meg róma meg romantika meg ilyen baromságok.Közbe meg ha nem anyuka túristájaként vagy anyuka apuka diplomásaként menne ki,megtanulná,hogy a romantika nyomor.

2015. febr. 16. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Huh, hát ennek fuss neki mégegyszer. Mi a kérdésed?
2015. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem az,hogy mi a jó az olaszok majmolásában.Rengeteg ilyen család van magyarországon,inkább a tehetősebbek.Ahol a nők irányítanak,közbe meg eltolnak mindent.A férfiak meg jól fésült pojácák,a nők csicskái.Merthogy ez az olasz minta.És egy csomó mindenben.Nem nudli,hanem gnocchi.Olaszok így olaszok úgy,olaszosan...Közbe meg az egyetlen nép aki hasonlít ebben az országban az olaszokra azok a cigányok.Szégyen,de így van.Akkor meg mi értelme van?Miért kell elfogadni azt,ha egy csomó béna liba aztmondja,hogy az olaszok a jók.Miért nem lehet akkor az araboktól elcsenni a habitust,vagy a románoktól?Miért az olaszok?Egyrészt.Másrészt meg miért nincs olyan,hogy magyar stílus a divatban?Miért az van a köznyelvben,hogy ha valami magyaros,akkor az irigységre hajazó és kisstílű.Ha valami olaszos,az az isten lába.Miért kell elhini a nőknek mindent?Mikor végig megyek a király utcán,vagy a vácin.Látom azt a sok olaszutánzat divatmagyart.Közbe meg a magyarok stílusa lemaradt a több évszázaddal,matyó hímzés,meg ezer éves népies motívumok.Miért kell másokat majmolni ahoz,hogy haladjanak a korral.Miért nincs a Magyaroknak kifejlett egyéni stílusa?Tiszteletem a kivételnek.Amikor meg végigmegy egy egyéniség,arra úgy néznek,mint valami ufóra.Az arabok legalább jó kereskedők,a románok meg pozitívak a legnagyobb bajban is.Akkor azért az olaszok,mert azok betanítható csicska anyuka kedvencei?És akkor úgy ugrálnak,ahogy a nők fütyülnek?Ez létezik.Ha bemegy egy olasz senki az m1-be úgy beszélnek vele,mint valami istennel.Az olasz kaják,rengetegen olaszt tanulnak magyarországon.Közbe meg,ha nem a divatban akarsz elhelyezkedni,nem jó semmire.
2015. febr. 16. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, végig olvastam a hosszú kérdésed...


Nem tudom, miért haragszol az olaszokra és főleg azokra a magyarokra, akik őket "majmolják". Ez nem derül ki.


Magyar stílus? Érdekes. Véleményem szerint mindig is hatással volt ránk valamilyen más nép. Osztrák, német, francia. Az olaszok pedig mindig is híresek voltak a kézmű (textil, cipő) iparukról. Hosszú évszázadok óta. Szinte egész Európa tőlük tanulta az alapfogásokat. Ez tény.

A divatvilágban most is élen járnak, bár a gyártás sajnos már régen nem olasz.


A konyhájuk szerintem kitűnő és nagyon egészséges volt, nem véletlen, hogy Oo-ban nagyon sok egészséges idős ember él. Ugyanakkor azért írtam, hogy volt, mert a gyors élet itt is divat, már félkész és előregyártott nagyipari étel kerül a legtöbb olasz család asztalára.


A mamauralom az tényleg megvan. Főleg a fiús anyáknál. Ők nem tudnak, nem akarnak leszakadni a fiaikról még akkor sem, ha a gyermekük már régen nem kisfiú. Ennek oka több dologra is visszavezethető. Erről könyvet lehetne írni.


Az Oo. felé irányuló romantikus kép is bevett, de nemcsak a magyarok, a németek részéről is. Napfény, tenger, stb. Ez így is van, főleg addig a 10 napig, amíg csak nyaralásról van szó. Az olasz hétköznapok ennél sokkal durvábbak.

Azt is eltudom képzelni, hogy valaki úgy jön Oo-ba élni, hogy van elég pénze. Akkor remek. Akkor nem nyomor a romantika :-). Egyébként.... Meg lehet próbálni, de itt nagyon mások a játékszabályok, mint otthon.


Különben Oo. egy nagyon szép, nagyon sokarcú ország, telis-tele kulturális csodákkal, gyönyörű helyekkel.

Gyönyörű helyeket persze máshol is lehet találni... Én szeretem az olasz kultúrát, akkor is, ha a mai életvitelüket kimondottan utálom.


Azt nem értem, miért zavar téged, hogy egy olaszt istenítenek egy magyar TV-ben? Szerintem más erre érdemtelenek istenítve vannak. Ne nézz TV-t. Pont.


Egy szónak is száz a vége, ha úgy gondolod, hogy neked nem tetszik ez az "olaszozó" stílus, kerüld el azokat, akik a sznobság ilyen formáját választották.


Otthon én is nudlit (egyébként ez a szó sem kimondottan magyar.... a németből jön) készítek. Itt meg gnoccho-t.


És ne legyél azért mérges, mert másoknak tetszik. Te csináld másképp.


Egyébként tényleg, ide lehet jönni és ki lehet próbálni :-).


Üdv.

2015. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, még valami:

azt mondod, hogy az egyetlen nép, akire az olaszok hasonlítanak a cigány. Ez így nem igaz.


Érdekesség, hogy itt épp a magyarokra mondják ugyanezt.... És mint tudjuk ez sem igaz.

2015. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért nincs magyar stílus mert könnyebb átvenni mint újat alkotni de mentségünkre az egész világ átveszi nem csak mi. Nem véletlen, hogy onnan jönnek a legszebb ruhák, autók, építészet stb. Olaszországban nagyon sok szép látnivaló van és az ott élők szépérzékére bizonyára ez hatással van. Nálunk meg ez az egyetlen Budapest van amire nem nagyon tudunk vigyázni, a régi szépet megőrizni.
2015. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!