Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gondolkodtatok már azon, hogy...

Gondolkodtatok már azon, hogy mi van, ha valamely szerv vagy intézmény ezt az oldalt adatgyűjtésre használja?

Figyelt kérdés
Úgy értem, elképesztően sok mindent osztanak itt meg az emberek magukról. Aki meg hozzáfér a privát üzenetekhez, az adott esetben az emberek legbizalmasabb titkaiba olvashat bele. Ok, tudom, hogy az ideírók kivételek lesznek, és mindenki leírja majd, hogy "én sosem írtam le semmi bizalmasat magamról, aki ilyet tesz, meg is érdemli, hogy visszaéljenek vele", de én már rengetegszer kértem tanácsot itt ismeretlenektől és írtam le bizalmas dolgokat levelezés közben. Biztos vagyok benne, hogy ezzel sokan így vannak rajtam kívül. Szerintetek van ennek a felvetésnek realitása?
2015. febr. 21. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez 100%

A Apeh és a rendőrség is használja ezt az oldalt (is).

Az üzemeltető bűncselekmény gyanúja esetén köteles kiadni nekik az adatokat.

Ezek csak a legális szervezetek.

Amúgy mi a gond ezzel, és miért tudományos ez a kérdés?

2015. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hova tegyem (ne lovagoljunk most ezen).


Ez kicsit ijesztő. Milyen adatokat használnak vajon? Gondolom a rendőrség adott esetben nem arra lenne kíváncsi, hogy valaki bevallja egy kérdésben, hogy megcsalt valakit, az azonos nemhez vonzódik, vagy hogy 13 éves kora óta nem szűz. Tudnál példát írni, hogy milyen esetben vennének innen adatokat?

2015. febr. 21. 22:32
 3/6 A kérdező kommentje:
És az APEH mire használja? És pl. a titkosszolgálatok mire kíváncsiak, ami itt leírásra kerül?
2015. febr. 21. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen a rendőrség bűncselekményeknél, az Apeh pedig adócsalásoknál használja.

Mi a gond ezzel?

2015. febr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy gond van vele. Csak épp érdekel, hogy hogy lehet egy bűncselekménynél vagy adócsalásnál ezt az oldalt bármire használni. Nem nagyon tudok elképzelni ilyen forgatókönyvet. Valaki itt bevallja, hogy adót csal és rászáll az APEH, vagy mi?



Gond amúgy számomra azzal van, ha a magánéletemre vonatkozó információkkal foglalkoznának.

2015. febr. 21. 23:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Megoldás: névtelen proxy, felismerhetetlen álnév, eldobható email cím. Aztán próbáljanak lenyomozni, sok sikert apeh xD
2015. febr. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!