Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanultok fizikát?...

Ti hogyan tanultok fizikát? Én bármennyit tanulok akár 4-5 órát akkor is hármsasnal jobbra nem tudok lefelelni vagy megírni a dogat. 😞

Figyelt kérdés

2015. febr. 24. 05:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A fizikát pusztán bemagolni nem lehet. Át kell látni, meg kell érteni az összefüggéseket. Én vizuális típus vagyok, annak idején mindent lerajzoltam, nekem ez vált be.
2015. febr. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt újra és újra megkérdezik itt. Mást nem lehet mondani, csak azt, hogy a fizika nem képletgyűjtemény. Az öszefüggéseket már általános és középiskolában is fogalmi szinten kell megérteni és megjegyezni, nem a matematikai képletek szintjén. Ha pl. érted a sebesség fogalmát, akkor nem kell megjegyezned a képletét, mert az magából a fogalomból következik. És akkor rájössz, hogy sebesség alatt nemcsak az autók által valamekkora idő alatt megtett utat érthetjük, hanem minden mérhető, valamilyen időegységre vonatkoztatott változás is sebesség (csak nyilván más a mértékegysége). Ha pl. tudod, mit jelent a súrlódás, akkor nem kell megjegyezned a súrlódási erő képletét, mert pont azt a két fizikai mennyiséget tartalmazza, amitől a súrlódás függ, ráadásul a lehető legegyszerűbb matematikai kapcsolat formájában. Az F=m*a képletben is meg kell érteni, hogy F alatt mindig a testre ható erők eredőjét értjük, és az a pedig az ezáltal okozott gyorsulás. Vagyis ha ezt a képletet használni akarod, akkor először fel kell mérni, hogy milyen irányban mekkora erők hatnak egy testre, és csak utána tudsz behelyettesíteni.


És így tovább minden mással.


Azt pedig mondanom sem kell, hogy sokan ott hasalnak el, hogy már a matekot sem értik, és nem tudnak pl. egyenletet rendezni, törtekkel számolni, stb. Enélkül viszont tuti nem megy.


Ha neheznek találod a fizikai fogalmak szintjén történő gondolkodást, akkor keress olyan feladatokat, amelyekhez nemcsak a végeredmény van leírva, hanem a megoldás menete is, és próbáld megérteni, hogy az egyes lépések miért úgy következnek egymás után ahogy.

2015. febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Kipróbálom. Ha nem megy, lerajzolom. Ha az sem megy, elképzelem.
2015. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!