Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az egyik ismerősöm be akar...

Az egyik ismerősöm be akar szervezni az Avonhoz. Vajon beleugorjak vagy ez is csak egy piramisos dolog?

Figyelt kérdés
2008. aug. 24. 01:54
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
100% 'piramisos' dolog. Persze áru is van mögötte, úgyhogy valószínűleg legális - de nem sokra mész vele. Mostanra már csak balekokat lehet beszervezni. Az ilyen rendszerekben mindig az jár jól, aki az ELEJÉN van.
2008. aug. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%

Én beléptem mert így megrenedlhetem magamnak meg a családomnak ay illatszereket. Sosem akartam vele üzletelni.Így a rendelések után járó kedvezmény nem a "tanácsadónőmé" hanem az enyém. talán az egyetlen amit nem kellett volna a kezdőcsomagot megvenni (ugyan nagyon olcsó volt) de semmire sem használtam a benne levő mintákat. Hiszen nem szerveztem bemutatókat.

Okosan, figyelmesen szerintem jól használható a dolog.

Ha azért akarsz belépni mert pénzt keresnél, akkor előbb tájékozódj a barátaid között, hogy ők honnan szerzik be a kozmetikumokat. Ha már van "tanácsadónőjük" nem valószínű, hogy velük tudsz üzletelni. Pedig elindulni szerintem csak arra lehet. Nekem a nélkül, hogy akartam volna van 3-4 ügyfelem. Pénzt keresni ennyi ügyféllel nem lehet de a saját cuccaim így jóval olcsóbban jönnek ki. :))

2008. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem inkább ne ugorj bele.A nővérem is beleugrott mivel egyedül neveli 5 gyermekét és férje elhagyta így akart pénzt szerezni.Egy ideig minden rendben volt csak utána volt egy pár ügyfele akik nem fizették ki a termékeket ezért mindet a nővéremnek kellett kifizetnie amit eladott és nem fizették ki neki.Szóval erről ennyit.
2008. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolónak:

hogyhogy a nővérednek kellett kifizetni?

Miért adta oda az árut fizetés nélkül?

Ha meg nem akarták átvenni, akkor miért nem viszáruzta?

Ha meggondolatlanul üzletelt, annak valóban lehet ilyen következménye. Mondjuk egy jó akciónál felhalmoz némi készletet megrendelés nélkül, aztán nem tudja eladni.

De ez azért nem az AVON hibája.

2008. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
95%
Teljesen igaza van az előttem válaszolónak. Tényleg csak vigyázni kell, és csak megbízható vevőket keresni. A pénz visszajön, mégha pár száz forint is, és abból én magamnak szoktam rendelgetni, így nekem már nem kell kiadnom külön tusfürdőkre stb. SZerintem jó, érdekes, és megéri.
2009. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ugye ez a piramisjáték kifejezés azt jelenti, hogy a beléptető, a belépők belépési díjából él meg (ami jó magas) és a termékek csak úgy láttszatként vannak, lényegében értéktelenek (ezért perelték be az Amwayt a 60-as évekban [vagy mikor]. Nos mivel az Avonnál nincs belépési díj, és itt tényleg a termékek értékesítéséről szól a dolog, ez egyértelműen nem igaz. Az igaz, hogy az Avon is egy fél MLM cég (mert ugye a "sima" Tnőknek nem érdekük, hogy mégtöbb Tnő legeyn, csak a Koordinátoroknak), tehát a Koordinátornak van jutaléka Tnői eladásaiből. De nem komoly:D

Én csinálom, és köszönöm jól megvagyok:D Már régi a kérdés, neked azóta sikerült, vagy meggondoltad magad?

2010. dec. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!