Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tarthatok-e állampolgári...

HungryJabba kérdése:

Tarthatok-e állampolgári jogon önvédelmi lőfegyvert? Milyen konkrét feltételeknek kell megfeleni, ha igen?

Figyelt kérdés

2015. febr. 25. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1.Magyar állampolgárság.

2.Állandó,hazai lakcím.

3.Orvosi alkalmassági.

4.Tárolóhely,ami lehet más mint a lakcím.

5.Pénz.

6.Indoklás,hogy miért kell neked a fegyver.



A 6. pontra,BÁRMIT írhatsz,mert élből elutasítják!!!



Mikor kaphatsz mégis?


Ha:


1.Politikus vagy.

2.Milliárdos vagy.

3.NAGYON magas rangú katona/rendőr/ügynök vagy.

4.Habony Árpád vagy.

5.Biztonsági cég vagy fegyverbolt tulaja/vezetője vagy.

6.FideSS közeli vagy O.Viktor szinten.

2015. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

...ez nem túl bíztató.

Valahogy erre számítottam.

2015. febr. 26. 03:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy átlag halandó ember ma magyarországon úgy kaphat önvédelmi lőfegyver tartására jogosító engedélyt, ha bizonyíthatóan életveszélyes fenyegetést kapott és bizonyíthatóan csak lőfegyverrel lehet elhárítani az esetleges támadást.


Na most, ez a papírforma. A valóságban tényleg csak azok kapják meg akiket az előző válaszoló megemlített. Közéjük sorolnám még a rendőrkapitány haverjait is.

2015. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Közéjük sorolnám még a rendőrkapitány haverjait is."


Igen,ezt kihagytam,ha legalább a megyei kapitány a haverod és együtt piáltok/krváztok az segít!


1.voltam

2015. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában a helyileg illetékes rendőrkapitány is elég. Bár mostanság legalább a körmükre néznek. Pár éve az érdi rk.-t csípték fülön ilyen esettel.
2015. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az első két válaszadónak értékes és egyben humoros válaszaik! A felsorolt helyzetképeken

kellemeset derültem, viszont el is szomorított, mert én

valóban úgy gondolom, hogy ezzel a képmutató túlszabályozással megfosztanak attól a lehetőségtől,hogy

szabadon dönthessek akarok-e a családom számára egy magas

biztonságot nyújtó otthont vagy sem. Tisztában vagyok vele,

hogy egy extrém, lőfegyver védelmét igénylő támadás esélye

minimális, de én a "minimális" végkövetkezménye ill. annak alakulása miatt szeretném, ha erre az esetre is lenne

"esély" a birtokomban. Persze szabályozásra szükség van, DE nem értem miért nem bízik bennem és sokunkban a rendőrség

ill. a rendszer. Miért nem lehet FAIR vizsgarendszert bevezetni? NYILVÁN naívnak gondoltok, de engem azért felnőttfejjel kicsit bosszant. Mondhatnám jogfosztottmak

érzem magam...

2015. febr. 27. 03:01
 7/7 A kérdező kommentje:
...jogfoszottnak...bocsi
2015. febr. 27. 03:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!