Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan és mi alapján működik...

Hogyan és mi alapján működik itt a pontozás? Számtalanszor tapasztaltam, hogy válaszoltam egy adott kérdésre, mégis lepontoztak, holott 100%, hogy jó volt a válaszom. Közben közhelyes dumákat 6-8 helyre bemásolók meg 80+ %-osak.

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A pontozás olyan szubjektív mint a te szubjektív véleményed. Ami neked igaz, másnak lehet nem, aszerint fogják lehúzni. Van aki már csak azért is csinálja, vagy irigységből mert az adott válaszoló jobb statisztikával rendelkezik (nehogy már), vagy bosszúból mert őt is lepontozták ezért ő is mindenkit le fog, vagy szemétségből, és csak azért is negatívan értékel. Van amikor kérdező nem tudja és akarja elfogadni a választ, téves információ vagy meggyőződése van, és a hasznos választ is ellenkezőleg értékeli.


Konkrét kérdésre adott konkrét válasz ésszerű pontozása 100%-os, azaz a kérdés egyértelmű, a válaszba nem lehet belekötni, és a hasznosságát értékelik nem pedig azt hogy mennyire tetszik nekik a válasz (tipikus hogy like-gombnak használják és tetszésnyilvánításra, nem arra hogy a valóságtartalmát megvizsgálva elfogadják annak hitelességét).

2015. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Néha az az érzésem, hogy csak a normális válaszokat pontozzák le. Szerintem a felhasználók többsége azzal szórakozik, hogy vaktában lepontoz mindenkit. Már nem is érdemes rá figyelni, de én mindig felhúzom magam, ha lepontozzák a hasznos válaszaimat.
2015. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Baloldali menüpont: Toplista. Olvassátok el a szabályokat!

A lepontozások révén lehet felkerülni a toplista élére.

Ezt sokan csoportosan csinálják, egymást is felpontozzák, másokat le.

A másik, amikor tényleg direkt a normális válaszokat pontozzák le és a gyűlölködőket fel.

2015. jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!