Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak valami szebb...

Miért nem tudnak valami szebb ábrát festeni a jelenleg forgalomban lévő bélyegekre, valami olyant jobban szimbolizálja a magyarságot, miért székek vannak rajtuk?

Figyelt kérdés

Küldtem egy ismerősömnek Tájföldre képeslapot, már az is vicces volt, hogy négy bélyeget kellett rárakjak, hogy elsőbbségivel tudjam elküldeni, így rákerült egy 300-, egy 40-, egy 30- és egy 5 Forintos bélyeg. Mindegyiken székek, röhej. Annyi minden van ami lehetne rajtul, a zászló, a címer, a korona akár Rubik kocka vagy egy szál gyufa hiszen azt is magyar találta fel.

Kérlek a válaszokban ne politizáljunk



2015. febr. 26. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Bélyegek már 100 évnél is régebb óta léteznek Magyarországon. Ez idő alatt minden téma ki lett merítve, és újra lett pörgetve. Tehát a nemzeti jelképek is visszatérnek különböző sorozatokban. Mert a bélyegkiadás fontos alapfogalma a sorozat. Bizonyos tematika köré épülnek fel. Te pont olyan időszakot fogtál ki, amikor a székesek pörögnek. De ettől még nem ebből áll a magyar bélyegkultúra. Pár éve találkoztam szép méretes szentkoronás bélyeggel, amikor szintén külföldre küldtem levelet. De nem Thaiföldre (sic)
2015. febr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

folytatom


A változatosságnak inkább örülnünk kellene, mert például rohadt unalmasak a Royal Mail királynő profilképes bélyegei. Ha a magyar bélyegen ugyanaz a pár tucatnyi szimbólum szerepelne évtizedeken át, akkor joggal lehetne lesújtó véleménye a külföldi gyűjtőknek a magyar bélyegekről. De szerencsére változatos a kibocsájtás. Te viszont egyetlen mozzanatot láttál meg, és ez alapján fogalmazol meg súlyos kritikát. Mint mondjuk egy komplett filmet megítélni egy képkockából. Finoman szólva nem szerencsés dolog.

2015. febr. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Részben igazad van, csakhogy akinek küldöm az csak ezt a négy "képkockát látja a fimből" és ez nekem nem tetszik, mert majd jót mosolyog rajta, gondolván, hogy "ezek a magyarok aztán szerethetnek ülni..."

Lehetne párhuzamosan több típus forgalomban, megadva a lehetőséget hogy választhassunk.

2015. febr. 27. 04:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen rossz postahivatalt választottál!Gyönyörű "magyaros" bélyegeink vannak de sajnos a legtöbb posta minimális készletet tart-általában a legnagyobb példányszámú "székek" sorozatból- mert mindent géppel bérmentesítenek,a bélyegragasztgatás sokkal költségesebb és időigényesebb.Én ahány levélre csak tudtam bélyeget ragasztottam (amíg a postán dolgoztam),kedvencem volt például a kalocsai bélyeg:

[link]

Legközelebb tájékozódj a postai bélyegkészletről mielőtt feladod a levelet. Nagypostákon nagyobb a választék.

2015. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!