Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azért élünk, hogy dolgozzunk...

Azért élünk, hogy dolgozzunk vagy azért dolgozunk, hogy éljünk?

Figyelt kérdés
ki hogy látja ezt és miért?

2015. márc. 3. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem azért élek, hogy dolgozzak, de ha nem dolgoznék, nem élnék.
2015. márc. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért dolgozunk hogy (jobban) éljünk. Az ősember is azért gyűjtögetett hogy ehessen. Mi már nem csak azért, hanem hogy jobban is élhessünk, ne csak ehessünk. Mert azért élni hogy dolgozhasson valaki, annak önmagában nem lenne értelme. Mert mi van ha a munkája minden gyümölcse meg a rabszolgatartójáé lesz?
2015. márc. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég lenne heti két napot dolgozni, hogy becsülettel meg lehessen élni. Ha nem lopnának, csalnának.

De nem ez a cél. Dolgozz minél többet, sőt annál is többet, így a család széthullik, te meg nem tudsz gondolkozni a fáradságtól. Kész a modern rabszolgaság.

Nem a munka éltett. Ezt csak jól betanították, hogy legyünk engedelmesek. Mert ha nem dolgozol, nem hozol hasznot a másiknak.

2015. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem azért dolgozunk hogy (jobban) éljünk"

Egy határ választ el a németektől. Csak ne nevettes, hogy ott jobban dolgoznak( a magyarok is) .

Politika az egész. Aki éhezik, szinte mindent megtesz amit kér a hatalom. Majd nemsokára meg is fogják mondani, hogy mit tegyél, hogy pénzhez, juss.

2015. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:

Alapvetően mindkettő.


De talán az „azért élünk, hogy dolgozzunk” a lényegesebb, bár tágabban értelmezve. Az ember akkor él emberhez méltó életet, ha vannak célkitűzései, vannak olyan álmai, aminek a valóra váltásán munkálkodik. Alapvetően ezért élünk, hogy ezt a „munkát” elvégezzük. Anno pl. néptáncos voltam. Azért éltem, hogy ezt csináljam, hogy új táncokat tanuljak meg, azt színpadra állítsuk. Lehet ezt munkának hívni, sőt még produktuma is van a dolognak. De ezt nem pénzért csinálod, hanem önmagáért.


Persze van az a munka, amit azért csinálsz, hogy pénzt kapj belőle, és a pénzen meg a megélhetésedhez szükséges dolgokat megvásárold, valamint a tényleges célod eléréséhez szükséges dolgokat beszerezd. Itt már igaz lehet, hogy azért dolgozol, hogy élj. Ezt a fajta munkát valóban ezért csinálod.


Viszont a kettő akár egybe is eshet. Nem könnyű, és nem minden ember tudja ezt megtenni, de nekem pl. szerencsém van. Informatikus vagyok, programozóként dolgozom. Ha nyernék a lottón, azaz a megélhetésem biztosítva lenne, elvileg nem kellene dolgoznom. De én akkor is valami hasonlót csinálnék, akkor is, ha történetesen nem kapnék érte pénzt, mert azonfelül, hogy pénzt keresek vele, önmagáért is csinálom.

2015. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Elvileg azért kéne élni mert jó élni. De a legtöbben azért dolgoznak hogy élni tudjanak, csak az arányok nem jók, mert igazából minden alkalmazott azért is dolgozik hogy valakik munka nélkül is jól érezzék magukat.
máj. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!