Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Annyi bajom van mostanában! (? )

Annyi bajom van mostanában! (? )

Figyelt kérdés

Mostanában mindenen hisztizek.. Azt veszem észre magamon hogy túl stresszes vagyok, mindent túl komolyan veszek, és ez kikészít..

1. Pl. pattanásos vagyok, pedig az én osztályomban senki nem az, ezáltal nagyon rondának érzem magam, mintha rohadna a fejem. Igaz, hogy vannak barátaim, és nagyon jóba vagyunk, de tudom hogy belém pl. senki se lenne szerelmes, mert hogy néz már ki a fejem, meg milyen magas vagyok (mindenkinél magasabb vagyok, kivéve 3 fiúnál) 165 cm magas lány vagyok, és múltkor is elmentünk pizzázni és közben felelsz/felelszeztünk (újabb hülyeség) és ott az egyik legszebb lány megkérdezte a leghelyesebb fiút hogy csináljon egy szépségsorrendet, és hova kerültem?.. Alulról az 5. lettem. Semmi se segít a homlokomon és tudom hogy mindig azt nézik, és szar bejönni a suliba hogy tudom hogy azt nézik. Ráadásul nemrég elkezdett az állam, a hátam, és a mellkasom is csúnyulni. Olyan rossz, és még rosszabb hogy semmit se tudok vele kezdeni pedig már mindent csináltam. Használtam feketeszappant, himalájaszappant, volt amikor csak sima szappannal mostam, minden nap lemosom tonikkal miután hazaérek az iskolából, de ez mind még se segít semmit..


2. Ruha

Az én osztályomban a lányok enyhén szólva felvásárolták a C&A-t, a H&M-t, a Takko-t, és barátait. Jó nem mondom hogy én soha nem kapok semmi jó cuccot, de azért az kicsit túlzás hogy minden hétvégén (komolyan!) elmennek és kapnak 2-3 új cuccot.. Bezzeg mikor én olyan 2hónaponta megkérdem hogy elmehetünk e venni valami új cuccot, akkor mindig az a válasz hogy majd, és még rá 2 hét múlva se megyünk el.. Természetesen már ezen is hisztizek, mert a fél szekrényem kinőttem..


3. Családi problémák

Anyukám és apukám olyan 2-3 évvel ezelőtt rendkívül összeveszett. A válás szélén álltak, de együtt maradtak. Anyukámnak volt egy kamu profilja az interneten, ahol összeismerkedett egy másik férfival.(Én derítettem ki) Na ez kiderült, és ebből majdnem válás lett, de megbeszélték a dolgokat. Az utóbbi napokban újra figyelmes lettem hogy édesanyám valami férfival üzenget. Csak egy üzenetet láttam a férfitól: Találkozni szeretnék Veled.... Amikor anya nem volt a gépnél sunyi, és aljas módon belenéztem az üzenetekbe. Nem találtam semmit, mert az összes többi üzenet törölve lett. Kezdek újra gyanakodni, és nem tudom elmondjam-e apukámnak. Istenem, ha nem szeretik egymást váljanak el! Már nem érdekel! Csináljanak valamit de már ennek is én iszom meg a levét, és ez is csak felidegesít, és így nem tudok tanulni, vagy odafigyelni az iskolára, a tanulásra, mert egész nap ez a baromság és a feszültség van bennem...Mint egy időzített bomba!


4. Elhúz a szívem

Legszívesebben elköltöznék valahova jó messzire, új életet kezdenék... Hiszen egészen jól tudok beszélni angolul, franciául. De még kiskorú vagyok... De azért annyi eszem van, hogy felfogjam, hogy én itt, ebben az országban nem fogok tudni megélni. Ha nagy leszek biztos vagyok benne, hogy elfogok költözni innen. Nem akarom hogy a gyerekeim ilyen országba nőjenek fel. És már a szüleim is mondják, hogy milyen jó lenne elmenni, de nem tesznek érte semmit..

Az utóbbi hónapokban csak ezek járnak a fejembe, és csak hisztizek és én se teszek semmit... Mit csináljak?


2015. márc. 3. 21:53
 1/1 benec7 válasza:

Nem tudom mennyit tudok segíteni, tekintve hogy csak fiú vagyok. Tanácsaimat a példáid sorrendjébe írom le.


1. Sok ember érzi magát csúnyának, (kis közhely) de ne hagyd, hogy mások befolyásoljanak. A leghelyesebb fiú, általában, (nem tudom, nem ismerem) kis túlzással nagyképűek szoktak lenni, és pávák. Ne adj egy olyan véleményére aki téged lenéz. A pattanásos bőrre (főként hátra) kecsketejes szappant tudnék javasolni, ismerősöm kipróbálta, és azt mondta, neki nagyon jól be vállt, de ez a hátra vonatkozik, esetleg kipróbálhatod mellkason is. A homlokodat próbáld meg eltakarni a hajaddal, bár nem tudom ez mennyire megvalósítható, hogy hogy hordod a hajadat, és lassanként, nem nagy mennyiségben, viszonylag feltűnés mentesen nyomd ki az összeset. Nem kell mindet egy nap.

Van egy ilyen lány ismerősöm, aki úgy érezte, hogy alacsony termete miatt nem fog találni magának fiút, szerelmet, mert minden fiú a vele egy magasságú lányokat keresi. Nem váratlan fordulat, lassan egy hónapja jár egy igen csak helyes fiúval, aki annyira van oda érte, mint ő, és ehhez cask várni kellett (nem elhanyagolható, hogy ő neki is voltak depressziós időszakai, de ezek elmúlnak).


2. Ruha ügyben még ennyit se tudok segíteni, max. annyit, hogy testvértől, rokontól cseréld el a ruhákat, vagy a mostani ruháidat újítsd fel, és ha nem lehetségesek ezek, akkor a turkálóban mindig lehet találni valami jót, és ne szégyelld, hogy honnan vannak ruháid, örülj neki hogy van. (Soha ne szégyeld magad!)


3. Családi problémákba nem akarok beleszólni, de ha ennyire nem tudsz tőlük mit csinálni, akkor menny el baráthoz, vagy könyvtárba, ott legalább még ragadhat is rád valami, koszon kívül. A titkos kapcsolatról pedig saját belátásod alapján kell döntened, hogy ha elmondod, lehet még jobban összevesznek, de így se válnak el, és még rosszabb lesz, vagy elválnak és még mindig nem lett jobb.


4. Személy szerint én nem támogatom, hogy ilyen mentalitással nőnek fel a gyerekek, hogy ett nem leszel seni, nem élsz meg, hasonlók, de nem is mondom, hogy maradjon és haljon éhen. Az ilyen emberektől csak azt remélem, hogy nem fogják letagadni, hogy magyarok. Szüleid azért nem tesznek ez ügyben semmit, mert már nem tudnak. Ahogy mondtad, nem is akarnak együtt lenni, akkor miért mennének el együtt külföldre? Neked még van esélyed eljutni bárhová, ha kiválóan tanulsz, és ha a képességeiddel felfigyelnek rád. Persze ebben is 2 "ha" van, de bármi megtörténhet.


Remélem azért valamennyire hasznos volt elolvasnod ezt a kommentet és esetleg tudtam valamiben akár egy kicsit is segíteni.

2015. márc. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!