Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Simson váz festésére mien...

Simson váz festésére mien festéket és mien alapozot használjak hogy nepattogjon le a festés és időálló legyen?

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha tartós és szép eredményt szeretnél és szánsz rá kicsit több pénzt, akkor mindenképp a következőt:


Darabokra szeded és a festett elemeket elviszed homokfúvatni, így szép fémtiszta felületet kapsz, majd a vázelemeket porfesteted, a sárvédőket és a dekniket pedig fényezteted.

A fényező tudni fogja milyen alapozót használjon és a végén még lakkot is fúj rá.

Tudom nem olcsó, de mindenképp szebb és időtállóbb mint otthon fújogatni és 20 évig nem lesz rá gondod.

2015. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 joco5582 válasza:

Egyszinű váz elemekre a legjobb szerintem a szinterezés.


Ha ügyesen csinálod ezer forintokból kijön és leszedni se lehet. Több okból is jobb, mert ezt előtte cinkkel vagy horgannyal bevonják, végül megkapja az égetett festéket.

Kocsinál is így érik el a 12év átrozsdásodás garit.

Ha a festéket le is veri valami, ott lesz alatta a horgany.


Nekem Debrecenben 5000ftból megcsinálták. Persze dolgoznom kellett vele egy kicsit.

Gázperzselővel, kromofággal szedd le a régi festéket. Nem kell tűzpirosra hevíteni a vasat, nehogy kilágyuljon, csak hogy könnyebb lenne lekaparni. Aztán drótkorongos csiszolóval, kaparóval átmentem, így megúszhatod a homokfúvást.

2015. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!