Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő és mennyibe kerül...

Mennyi idő és mennyibe kerül ha egy csomagot adok fel USA-ba vagy Mexikóba?

Figyelt kérdés

Egy csomagot szeretnék feladni, az érdekelne hogy kb mennyibe kerül és mennyi idő lehet mire odaér?

Hogy éri meg a legjobban?



2015. márc. 11. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:

A feladás díja függ:

- a csomag tömegétől, grammra pontosan kellene tudni

- a csomag méreteitől

- a választott kézbesítési mód sebességétől és egyéb extráktól, például biztosítás

2015. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kb 300-400 gramm... és kb 30-40 cm hosszú 15-20 cm széles a doboz! sajnos nem tudom pontosan, ár is csak úgy körülbelül kéne:) vagy hogy milyen lehetőségek vannak, hogy lehet feladni ? sajnos semmit nem tudok.
2015. márc. 11. 18:29
 3/10 anonim ***** válasza:

A súlya és a mérete alapján elmehetne levélként is, az lenne a legolcsóbb. Konkrétan 3260 forint lenne ajánlva, mert 250-500 gramm közé esik. Tehát követhető is lenne.

Ámde a pontos méret alapján a postán kellene megkérdezned, mert én például 35x35 centis csomagot szoktam feladni levélként, de azok vastagsága kevesebb mint 5 centi. Tehát nem garantálom, hogy a te csomagodat is átveszik levélként. Volt egy olyan szabály, hogy a hossz-szélesség-magasság max 90 centi lehet. Nem tudom, ez érvényes-e még.

2015. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát nem hinném hogy elmehet levélként, mert elég magas... vagyis olyan 12-15 cm magas. De majd rákérdezek akkor :) És egyébként amiket fel szoktál adni leveleket/csomagokat, mennyire érkezik meg pontosan? (vagyis akkorra amikorra várod)
2015. márc. 11. 18:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Az USA esetében 1 hét alatt nagyjából, persze volt kivétel amikor tovább tartott. Követni lehet az amrikai posta weboldalán (usps.com) azzal a követési számmal, amit a magyar posta ad. Mexikóba egyetlen egyszer küldtem levelet, a címzett 3 hét múlva jelzett vissza, hogy megkapta.
2015. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja amúgy a vámkezelés lelassíthatja a célba érést. Tehát attól is függ, mennyire értékes a tartalom.
2015. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm szépen a sok segítséget!!:):):)
2015. márc. 11. 19:49
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

vámkezelés lelassíthatja a célba érést - gondolod az USAban vamkezelik a cuccot, amit a kerdezo kuldeni akar? Persze nem mondta mit akar kuldeni, de ha arra sem kepes, hogy a magyar postan ennek utana erdeklodjon, akkor kizart, hogy olyasmit akarjon kuldeni, ami vamkoteles.


Nagyon sokba kerul!

Az uncsitesom feladott 5 zacsko kekszet (mert tudja hogy nagyon imadom) es a keksz ilyen parszaz forintos, es tudod mennyit fizetett a postan? 5 ezer forintot!!!


Anyukam karacsonykor komolyabb csomagot kuldott es majdnem 10ezret fizetett!!!


De fogod a cuccot amit fel akarsz adni, besetalsz a postara es a kedves nenit a pult mogott megkerdezed es o keszsegesen (hiszen ez a munkaja, ezert fizetik) elmondja neked hogy mennyibe kerul, mennyi ido (korulbelul) mig odaer es egyeb postazassal kapcsolatos kerdesedre is szivesen valaszol.

Majd megkoszonod szepen, hazasetalsz es elgondolkozol, hogy mit akarsz. Nem kell ott rogton feladni a cuccot!



"érdekelne hogy kb mennyibe kerül" engem meg az erdekelne, hogy mibol gondoltad, hogy kiszopjuk az ujjunkbol az infot neked, mikor azt se irtad bele a kerdesbe, hogy mi a suly, meret, ertek stb.

2015. márc. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
értékelem hogy vetted a fáradságot kedves utolsó válaszoló hogy válaszolj a kérdésemre azonban ha csak ilyen bunkó paraszt stílusba megy inkább kihagynám a kioktatást. Azért kérdeztem meg, mert szerettem volna néhány ember tapasztalatát hallani. Egyébként pedig ha kinyitnád a szemed és elolvasnád, egyik válaszomban leírtam a csomag méreteit és súlyát. Nem kell "kiszopnod" sehonnan. Érdekes, az előző válaszoló kedvesen és segítőkészen volt képes válaszolni. De nem ítélkezem, nem mindenkinek annyi az értelmi szintje. Mindenesetre kösz a hasznos választ, elraktároztam az infót.
2015. márc. 13. 21:50
 10/10 anonim ***** válasza:
szivesen ;)
2015. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!