Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek sirnak hogy kevés a fizetés, meg hogy semmire sem elég mégis ha körülnézünk az utcán tele van uj autokkal és a fővárosban fő munkaidőben mindenhol áll a dugo? Annyire jol megy mindenkinek?

Figyelt kérdés
véleményem szerint a magyaroknál megvan az a tulajdonság hogy azért s megmutatják a világnak, a szomszédoknak hogy "kik is ők" még ha nem is engedhetnék meg maguknak
2008. aug. 25. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Minden emberben megvan ez a tulajdonság, nemcsak a magyarokban. Csak az a baj, hogy más országban tényleg van pénzük új autókra, márkás ruhákra stb stb. Nálunk meg marad a hitel, lízing. Van olyan is a közvetlen környezetemben, hogy inkább nem fizeti valaki a számláit, de kozmetikushoz, fodrászhoz, wellness központokba jár állandóan. Ha meg valakinek tényleg van énze, akkor mégtöbbet akar és azárt sír a szája.
2008. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
"utcán tele van uj autokkal" és ez szerinted az emberekké? arra gondolok hogy ezeket lehet hogy kölcsönből veszik és amíg ki nem fizetik addig a banké.
2008. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
35%
"emberek sirnak hogy kevés a fizetés, " hát azért elmesélhetnéd hogy 60netto pénzből hogy jössz ki?
2008. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
netto 60 bol sehogy,de van olyan ismerősőöm akik 2*60 bol élnek és csak azért vettek uj autot meert a szomszédnak is van.....
2008. aug. 25. 19:14
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Mi 3-an 1 fizetésből élünk. az is 80 ezer. Panel. És csak ugy elmondom, hogy a rezsi az 80. Apum nemsegít nekünk, nemvelünk él. Bátyám meg se próbál munkát keresni. Én meg 18 vagyok, tanulok. Diákmunkévalpróbálkoztam, de szartak mindenhol a fejemre, pedig csak anyumnak akarok segíteni. Igy suli melett meg nemtok majd mit csinálni. Mamámék segítenek, hogy legyen mit ennünk. A kevés nyugdíjukból. Az ő és a mi szívünk is megszakad. És nem mi vagyunk az egyetlen ilyen család. Pedig nemvagyunk lepukkantak, csak épp 1 éve semmi uj ruha, télen nyáron ugyan az. Enni meg a minimumból. Az, hogy vannak beképzelt majmok, AZZAL NE ÁLTALÁNOSíTS!!! Meg hidd el, mo-n több az olyan ember mint mi. Nem ugy mint azok...
2008. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
94%
" csak azért vettek uj autot meert " hát ez valami presztizs kérdés. az az ő döntésük hogy a szomszéd miatt autot vesznek. de a hirekből mindenhol azt hallani hogy rengeteg a kölcsön és nem bírják az emberek visszafizetni,na valószinű róluk lehet szó.
2008. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Az előttem kettővel írónak üzenem, hogy sajnálom a sorsát, de azért jó, hogy netük van (de most nem akarok ezzel sem szarkasztikus, sem gonosz lenni). Csak ez egy ilyen magyar sajátosság. Na mindegy.

Nem is ezért írok. Csak azért, hogy a közlekedés trutyi. Bárki, aki át akar utazni az ország egyik feléből a másikbe, át kell mennie pesten, és nem lehet kikerülni. No, ezért van annyi autó...az nem mind a pestieké.

2008. aug. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Honnan tudod, hogy hol netezik, vagy honnan van nekik? 0 információval jár a pofád. Csak ez egy ilyen magyar sajátosság. Na mindegy.

Egyébként a közlekedésben igazad van.

2008. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
szerintem az a legszörnyűbb, hogy becsületes munkával nem jut előrébb az ember. a legtöbben feketéznek, kavargatják a dolgokat a munkahelyükön, és így valóban meg tudnak élni. de sem a szaktudás, sem a fizikai munka, sem az értelmiségi munka nincs megfizetve, ha becsületes az ember és csak egy sima, napi 8 órás alkalmazotti munkakörben dolgozik.én egy réges régi,öreg autóval járok be a munkahelyemre és azt kell mondjam még a megdrágult benzin mellett is olcsóbb az üzemanyagom,mintha BKV-val mennék, nem beszélve a kényelemről:van rádió,nem izzadnak hozzám az utasok,ülök - ennyit nekem még a dugó is megér, közben lehet telefonálni,olvasni, nézelődni (amúgy a legszörnyűbb,hogy a buszok is belekerülnek a dugóba - na azt kibírni, nem semmi... úgyhogy én megértem az embereket,én is úgy érzem,hogy a szakmai tudásom messze a fizetésem felett van és egyetlen út van,saját vállalkozást csinálni és nyúlni a pénzt :(
2008. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én irtam, le a "sorsunkat". Annyit még, Nővérként dolgozik anyum. 26 éve ugyan ott, mióta magánkórház kevessebbet keres mint elött. Bármikor kírúghatnak akárkit, mellékállást NEM TUD keresni, mivel annyit dolgozik, hogy lehetetlen, vállalna öreggondozást a munka mellett, de nemtud, mivel nincs mikor. Én segítek a háztartásban amiben tudok. Nincs autónk, egyhamar nem is lessz. A net, meg ma már több az olyan ház ahol van mint ahol nincs. Anyum ezt akarta. Kábel tv vagy net. így döntött. Most jön valami hülye panelprogram ami egy vagyon lessz, az égtudja honnan lessz arra is pénz.... Ugyhogy nem olyan könnyű az emerek sorsa mint azt bárki hiszi.
2008. aug. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!