Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem lehet facebook...

Miért nem lehet facebook üzenetben elküldeni olyan mondatrészt, amiben a ". de" szerepel. Például: olyan vagy. De mégsem olyan, vagy gyere. De menj is. Tehát a pont de szerepel, azt tiltja. Miért?

Figyelt kérdés
2015. márc. 27. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A "pont de" az egy olyan jelölés mint a "pont hu". Ha a magyar helyesírásnak megfelelően gépelsz, akkor úgy írod, hogy a pont és a de között egy szóköz van, illetve a "de" szócskát nagy betűvel írod, nem fog beléd kötni a facebook.

Nem elfelejtendő: "de"-vel nem kezdünk mondatot. :)

Szép napot!

2015. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valószínű rosszul fogalmaztam...nem a helyesírásellenőrző reklamál, hanem tiltott üzenetként letiltja a szöveg továbbküldését. Próbáld ki. írd be a messengerbe bármely ismerősödnek pl, hogy "azt gondolom hogy igy jólenne...de nem lett jó...." Ezt a mondatot nekem tiltja.Nem a helyesírással van baja, hanem tiltja elküldeni.
2015. márc. 27. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, mert ismétlem, a . és a de közé szóközt kell tenni. mert a .de az olyan mint a www.ezegyoldal.de és a .de nem engedélyezett
2015. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. :)
2015. márc. 28. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!