Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan működnek az üzletekben...

Hogyan működnek az üzletekben a lopásgátlók?

Figyelt kérdés
Most lehet, h ez fura kérdés, de álltam ma sorban a Rossmannban, hosszú volt a sor a kasszánál, és ha unatkozom mindig beindul az agyam és ilyen hülyeségeken gondolkodom. Szóval, ha vki zsebre tesz egy csomag rágót, kimegy vele az ajtón, akkor rögtön besípol a lopásgátló, de ha kifizeti és kisétál az ember ugyanazzal a rágóval, akkor nem sípol, miért? Eljut a kasszából a jel a lopásgátlóhoz, h a termék ki lett fizetve, vagy hogy van ez, tényleg érdekel :D Nem akarom kirabolni egyik Rossmannt sem, csak érdekel, néha egészen elkeserít hogy mennyire nem tudok semmit mindarról, ami körülvesz :DD

2015. márc. 30. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Van egy vonalkód rajta és ha nem lett kifizetve akkor sípol be a lopásgátló.Ezért szokták levenni róla a vonalkódot :D
2015. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 téglabá válasza:
Ez, kizárt dolog mert nem tudom. Amúgy igen
2015. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A terméken a csomagolásra nyomtatott gyári vonalkód csak az áru beazonosítására jó, az nem sípol be a kapunál. A boltban ráragasztott (vagy a csomagolásban utólag elhelyezett) cimke (amin szintén lehet vonalkód) egy RFID eszköz, azt érzékeli a kapu a kijáratnál. A pénztárnál a lehúzásnál mágneses mezővel hatástalanítják, ezért nem sípol be fizetés után. Nem véletlenül van egyes pénztáraknál egy bizonyos helyre odaírva, hogy ne tedd oda a bankkártyát, mert átmágnesezi a csíkot rajta.
2015. márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, különösen az utolsó válaszolónak! Ma egy kicsit megint okosabb lettem :)
2015. ápr. 1. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!