Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 10-es skálán milyennek értékel...

10-es skálán milyennek értékelitek a fotóimat?

Figyelt kérdés

most kezdtem el fotózni, még az alapoknál tartok, ráadásul normális gépem sincs amivel jól tudnék. légyszíves irjátok le az észrevételeiteket a fotóimról, tanulni szeretnék a hibáimon, és tudni szeretném, min kéne javítanom ahhoz, hogy jó képeket csináljak. a kritikát jól viselem:)

itt vannak a képek:

[link]

[link]

[link]

[link]



2015. ápr. 2. 19:36
 1/7 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszenek:) Bár nem értek a fényképészethez, de sztem ügyi vagy. Tippet nem tudok mondani, hogy tudnál még jobb lenni, bocsi:/
2015. ápr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azért köszönöm:))
2015. ápr. 3. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó gépet használsz- ez látszik. Én sem értek hozzá, de tetszenek kivéve az első ott a háttér túl világos a kép "lényege" meg sötét és nem illik egymáshoz-- egy nem hozzáértő szemlélődő szemszögéből nézve. :D
2015. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszenek,a képeknek a témája is.
2015. ápr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Az élesség egyik képnél sincs rendben, a minőségről nem is beszélve, nem tudom mivel készültek, gondolom mobillal, legközelebb max. próbálkozz napfényben, vagy nemtom' , de ez siralmas.

A macseknál találhattál volna jobb (nem ilyen kesze-kusza) hátteret is, a virágos képen pláne, rosszak a színek, tudatos kompozíciónak nyoma sincs, stb...


Sorolhatnám tovább, de abszolút amatőr lévén nem sok mindent tudnál kezdeni a véleményemmel.


(mondom ezt a legnagyobb jóindulattal, mindenféle genyózás nélkül.)


Szóval...

Nem ártana utána olvasni a témának az alapismeretek elsajátítása végett, egy rendes fényképezőgép sem lenne hülyeség (akár venni, akár kölcsönkérni), ha van hozzáértő a közeledben, kérd meg hogy mutassa meg egy gép kezelését (és ne csak automata módban).


Pontozni nem szeretnék mert ezek nem tudatos fotók, csak kimentél a kertbe, odaálltál egy fa mellé és lenyomtad a gombot, majd bementél, odaültél a macskád mellé az ágyra, meg a cserepes növény alá, és azoknál is lenyomtad a gombot...

Nem fikázni szeretnélek, de ezek nem mondhatók tudatosan elkészített fotóknak. Egyenlőre ez csak kattintgatás.

2015. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Adapter007 válasza:

Szia,


Én sem ponoznék, nincs értelme.

Amúgy nem a gépen múlik. Jó gép nélkül is létezik kompozíció és színhelyesség. Ha ezek rendben lennének, látszana a tudatosság, kaphattál volna tőlem akár még 10-est is :)

Szóval még szinte mindent meg kell tanulnod, kitartást!

2015. ápr. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ezek átlagos amatőr tucatfotók, amit látsz lefényképezed. nem csúnyák, de messze állnak attól, hogy jó fényképek legyenek.

ha érdekel a fotózás, akkor ne csak csináld, hanem olvass is róla, nézegesd mások képeit, témaválasztását, látásmódját, miért fotóznak és miért pont úgy. ismerd meg az alapfogalmakat, mint kompozíció, kifejezésmód, élesség, technikai dolgok, aztán olvass még egy kicsit többet a fotózásról és gondolkodj el olyanokon is, hogy mint is akarsz kifejezni a képeiddel.


abból nem fogsz tanulni, hogy egy ilyen oldalon pontozzák a képidet. tanulni abból fogsz, ha valaki megtanítja, hogy mit miért és hogyan kell csinálnod. olvass könyveket, menj el tanfolyamra, fotókörbe, fotóklubba, kérj tanácsokat fotómegosztó oldalakon, ahol nem ismeretlen, névtelen alakok adnak tanácsokat, mint itt, hanem olyanok, akiknek látod a fotóit is, meg hogy mások képeiről miket mondanak és ez alapján legalább valamennyire meg tudod ítélni, hogy érdemes-e adni rá

2015. ápr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!