Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkaügyi központtal járt már...

Josefinho kérdése:

Munkaügyi központtal járt már így más munkáltató is?

Figyelt kérdés

Üdv.


Kezd a hócipőm tele lenni az ottani dolgozókkal. Olvasgattam itt a fórumon sok munkanélkülinek is, és szerintem munkáltatónak is. Az én sztorim a következő..: bementem egy kisebb városi munkanélküli hivatalba hogy szeretnék foglalkoztatni 1-2 embert, vagy megadni nekik a lehetőséget. Nyugodtan higgadtan elmondtam a dolgomat kb 40 perc várakozás után (hol ott senki nem volt annál az ügyintézőnél). Mondtam, hogy mi a szituáció. A válasz. Fölösleges, mert nem fogják keresni ezt az állást. Ideges lettem marhára, de nem veszekedtem, lenyeltem a békát, kiléptem az ajtón és viszlát.


Nemrégiben újra oda sodort a szél, és gondoltam akkor már megpróbálok kérni egy bizonyos azonosítót (rájöttem erre van szükségem) A portás hölgynek mondtam, hogy én nem kérek sorszámot, ahhoz az ügyintézőhöz nem megyek, mert ne hogy már Ők döntsék el, hogy ki akar és ki nem dolgozni. (időközben máshogy felvettünk 3 munkanélküli embert csak nem az ő segítségükkel), de továbbra is nyitott pár hely. Szóval a portás hölgy aranyos volt, le a kalappal, mondta hogy akkor keressem fel ezt és ezt. Megkerestem a "kedves" ügyintézőt. Elmondtam neki, hogy nem szeretnék bemenni oda, mert legutóbb sem volt semmi értelme, csak egy azonosítót akarok, ennek mi a módja. Erre fel már nyomja is nekem a sorszámot, és hogy én mit képzelek magamról, ennek ez a menete. De mint valami kutyával kb. Nem akartam ott leordítani a fejét. Mondtam jól van adja ide a sorszámot bemegyek megint. Várok 30 percet. A portás hölgy már telefonál az ügyintézőnek, hogy várják, várok még 15 percet majd összetéptem a sorszámot és eljöttem. Járt már így valaki, vagy hasonló képen? Panaszt tennék, de fölösleges, szarnának rá nagy ívben körülbelül. Csak nem értem mire fel vannak Ők annyira maguktól oda meg vissza. Plusz igen én is tapasztaltam amit itt már jó páran, hogy munkaidőben járnak vásárolgatni meg telefonon el se lehet érni őket. Ez eszméletlen hogy ezt megengedhetik maguknak. Külföldön páros lábbal rúgnák ki, és még talán meg is büntetnék az ilyet. Felháborító.


2015. ápr. 12. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Régen a mi kisvárosunkban is ilyen volt a Munkaügy. 14 éves kis barátnőm bement, hogy munkát keres, erre leüvöltötték a fejét, és elzavarták, hogy neki nem tudnak munkát adni. Mással meg merték tenni, hogy törölték a sorszámát.


Ma már szerencsére nincs ez így. Aranyosak az ügyintézők, a telefont egyből fölveszik.


De! Sokszor ütközik a munkáltatók és a Munkaügyi Hivatal érdeke. A munáltató érdeke, hogy megtalálja a számára leginkább megfelelő munkaerőt. Viszont a Hivatal érdeke, hogy a régóta regisztrált munkanélkülit elhelyezze. Így sajnos előfordul, hogy nem a megfelelő végzettségű embert közveítik ki a munkáltatóhoz. Pl. szakácsot keresel, erre odaközvetítenek neked egy jgi asszisztenst, mondván, hogy főzni mindenki tud.


Röviden ennyi a véleményem. 25/N

2015. ápr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok okosat nem tudok írni, teljesen megértem a dühödet. és bocs, ha off lesz, nem vagyok munkáltató.

Ahogy vki egy másik kérdésnél leírta, a munkaügyi központok

valójában sóhivatalok, ennyi. Nyilvántartásba vesznek embereket kávézgatás és fészbukozás közben.


Na jó, mesélek én is. Májustól elvileg van már munkám, de több mint fél évig munkanélküli voltam. 4-5 alkalommal voltam

a munkaügyiben. Udvariasak voltak, de már az első alkalommal láttam, hogy semmi érdemi munkát nem végeznek.


Eddig 4 alkalommal küldtek levelet, amiben olyan munkák voltak, amire elvileg jelentkezhettem volna. A poén az, hogy az utolsó

két alkalommal olyan munkát küldtek, ami már rég lejárt. Komolyan azon gondolkodom, hogy poénból csinálják-e vagy tényleg ennyi

eszük van.

Olyan is előfordult, hogy kiküldtek egy ipartelepre állásinterjúra ( persze levélben jött a fenyegetés, hogy ha nem jelenek

meg, akkor mire számíthatok). Aztán írtam a munkáltatónak, hogy mikor menjek 2x, semmi válasz. Írtam előző nap a munkaügyinek,

hogy mégis mi a helyzet: "ja mégse kell menni". Tehát ha nem írok nekik, akkor nem szóltak volna, hogy ne menjek...


De voltam egy másik kisvárosban is munkaügyiben állásinterjún ( vidéken lakom). A főnök körbevezetett, 30 asztal közül 2-nél

volt ügyfél délelőtt.


Majd' elfelejtettem: a munkaügyi, ahová tartozom, nagyon ügyel rá, hogy amit el lehetne intézni 1 ímélben, azt ők 2 postai

levélben intézzék el, és úgy értesítsenek, és ez a lényeg: a munkaügyi központnak el kell hitetni, hogy érdemi munkát végez.

A igazság viszont az, hogy 90%-ban túlsúlyos flegma nőcik dolgoznak ott, akik semmi hasznosat nem csinálnak.

2015. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, azóta nem foglalkozok velük, legalábbis egyenlőre :)


Minden jót :)

2015. jún. 14. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!