Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit értetek szánalmas...

Ti mit értetek szánalmas viselkedés / en / alatt?

Figyelt kérdés
Magát a szót értem , hogy szánalmas lenéző jobbnak hiszi magát a másiknál közben mégsem az. Én inkább a visselkedés szó alatt értem , hogy mégis úgy mit jelent és annak a miértje. Meg most említek még egy oly dolgot , hogy pl.: valaki csinál egy másik facebook fiókot csak azért , hogy valakije ne lássa azt , hogy miket oszt meg és szerintem meg valahol ez is egy kicsit szánalmas lehet , de itt már azt nem tudom , hogy MIÉRT? Erre valaki tudna nekem válaszolni? Előre is köszi

2015. ápr. 13. 18:42
 1/2 2xSü ***** válasza:

Szerintem nem érted jól a szó jelentését. A szánalmas annyit jelent, hogy szánalomra, sajnálatra méltó. Van, hogy valaki szimplán csak hülyeséget csinál, vagy valami negatív dolgot tesz. Az emberből ez sokféle reakciót kivált, dühöt, haragot, vagy éppenséggel viccesnek tartja. Viszont van az a szint, ami után már inkább kezded sajnálni az illetőt.


Ha valaki annak örül, hogy milyen sok lájkot kapott mondjuk a profilképe, akkor azt az ember inkább elintézi egy kézlegyintéssel, vagy éppen kineveti az illetőt. De ha valaki a lájkok számát növelendő létrehoz egy külön Facebook fiókot, és önmagát lájkolja, azt már inkább kezded sajnálni, hogy ez a legnagyobb öröme az életben, sajnálod, hogy az a plusz egy lájk őt örömmel tölti el, holott ő maga is tudja, hogy nincs mögötte tényleges tartalom, hogy valójában senki nem kedveli jobban ettől se őt, se a profilképét… Ez már tényleg szánakozást vált ki az emberből, mert ez már nem is teljesen az ő hibája, ő maga is csak áldozata mondjuk a nevelésnek, a társadalomnak, a hülye tini divatnak, vagy éppenséggel az értelmi színvonala alacsony annyira, hogy az már szánalomra méltó.

2015. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

> valaki csinál egy másik facebook fiókot csak azért , hogy valakije ne lássa azt , hogy miket oszt meg és szerintem meg valahol ez is egy kicsit szánalmas lehet


Ez azért lehet egyesek szemében szánalmas, mert:

1. Simán törölhetné az ismerősei közül az illetőt. Ha vele nem akarja megosztani, amit a falára kitesz, akkor miért ismerőse Facebookon.

2. Az illető képtelen a legegyszerűbb dolgokat használni. A bejegyzéseknél, fényképeknél testre lehet szabni, hogy kik lássák, vagy éppen kik ne lássák a bejegyzést.

2015. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!