Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet a kukákba tenni?

Mit lehet a kukákba tenni?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptunk egy levelet, melyben leírják, hogy mit nem lehet a kukába tenni. Majdnem úgy fest, hogy szinte semmit.

Hát akkor ezzel felerősítették a környezetszennyezést. Már azzal is, hogy a kukák belső méretét a felére vették vissza. Most meg azzal, hogy mit nem lehet belerakni.

mit tesz ilyenkor egy leleményes magyar? Elégeti azt amit lehet, mert van egy jó kályhája/kazánja. Este amikor senki se látja, kiszórja a maradék hulladékot, építkezési maradékot, szemetet valahol az út szélén.

Ez várható a hülye törvények/rendelkezések miatt.

Nem hinném, hogy lehet erre az írásomra értelmesen válaszolni, mert ez igazából nem is kérdés.



#szemét #kuka #leleményes magyar
2015. ápr. 13. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szelektív hulladékgyűjtésről beszélsz? A szelektív hulladékgyűjtő kukába a papírt, műanyag dobozokat, flakonokat, fémdobozt (kólás és sörös) lehet beletenni. A másik kukába meg minden mást.
2015. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Hát akkor ezzel felerősítették a környezetszennyezést."

Hát nem, ellenkezőleg. Ha mindenki kidobná a szennyező hulladékát (pl. elemek) a kombunális hulladékba, akkor erősödne a k.szennyezés...

"

mit tesz ilyenkor egy leleményes magyar? Elégeti azt amit lehet, mert van egy jó kályhája/kazánja" Ezt pedig az ostoba teszi, nem a leleményes...

2015. ápr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha ahelyett, hogy elégetsz mindent, elsétálsz/biciklizel a legközelebbi szelektív hulladékgyűjtőhöz és abba dobod a szemetet? Vagy ez már túl fárasztó?
2015. ápr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szelektív hulladékgyűjtést Németországban láttam. ott volt 3-4 különböző színű kuka és mindegyiknek az aljáig ért a "feneke". Ezek pedig feketék. Egy van háztartásonként és csak a feléig lehet belepakolni. (60 liter).

Tudom miről beszélsz. Azt is tudom mi várható. Tapasztalom. Le is fotóztam.

2015. ápr. 13. 23:02
 5/10 anonim ***** válasza:
3-as! Szelektív hulladékgyűjtő kukája van a kérdezőnek!
2015. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 nálunk az úgy néz ki, hogy az utca végén ott van 4 konténer, abba lehet dobálni a szelektív szemetet. Fekete kukánk is van, de abba mindent lehet dobni.
2015. ápr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6-os. Erről beszélek. Van az utca végén ... de nálunk a fekete kukára adtak ki egy papírt amiben lekorlátozzák, hogy mit NEM LEHET beledobni.
2015. ápr. 13. 23:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor meg egyértelmű, nem?
2015. ápr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, sok mérgező dolgot is beledobnának. Te nem tudhatot/nem kell tudnod, mik ezek. Ezért van a korlátozás.
2015. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Visszatérek az elejére, hogy ha semmit se lehet bedobni, akkor elszaporodik majd azon esetek száma amelyek majd az út szélére kiszórják a szemetet. Nem csatolok most linket, hogy ... lefotóztam jó pár esetet. nah.
2015. ápr. 13. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!