Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretném ha segítene valaki...

Norszamami kérdése:

Szeretném ha segítene valaki ADÓBEVALLÁSBAN! Családi kedvezményes sorokat nem tudom kitölteni. Segít valaki?

Figyelt kérdés
1 gyermekem van.19. sor 750000 munkáltató az adó előleg megállapításánál az összeset figyelembe vette (én veszem igénybe) tehát a 21 . sor is 750000? utána melyik sorba mit kell írni? tanácstalan vagyok, mert ha követem az utasítást és a 21. sorba beírom a 750ezret akkor a 22. be 0 kerül és innentől a vége hogy fizessek vissza 120000-t. Segítsen valaki hogy melyik sorba mit kell írni, hogy a végén 0 legyen a befizetendő és visszaigényelhető összeg.

2015. ápr. 14. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

21 a) 0 Ft, mert csak családi ADÓkedvezményt vettél igénybe, járulékkedvezményt nem.

A járulékot nem csökkentették, csak az adóalapod, gondolom. (Ha többet kerestél mint 750.000 Ft, akkor ez biztos így van.)

23. sor 750.000 Ft


A 21. sorba akkor kell írnod összeget, ha járulékkedvezményt is kaptál, a kapott járulékkedvezmény mértékét kell feltüntetni.

2015. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Köszi. És hová kerül a munkáltató által érvényesített?
2015. ápr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sehova. Ő csak figyelembe vette. Nem érvényesítette. Te érvényesíted a bevallással. Ő nem vizsgálja, hogy "mennyire jogos, kijön-e stb.", csak a nyilatkozatod alapján nem vonja az adót. Akkor kell feltüntetned, ha jogtalanul kérted a figyelembevételt.
2015. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!