Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gitárra tremolo lockert...

Gitárra tremolo lockert honnan lehet rendelni?

Figyelt kérdés

az a problémám adódott hogy rendeltm egy új gitárt és floyd rose tremoló van rajte, de e-miatt nem lehet áthangolni csak tőbb órás szerencsétlenkedéssel, de találtam egy király cuccot ami segítene, de nem tudom sehonnan se megrendelni... Tudna valaki segíteni?

ez a cucc :D

[link]



2015. ápr. 18. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy nem oldaná meg a próblémádat. Ha a húrt feszíted vagy lazítod, aztán a tremolo stopper helyett berakod a rugót, ugyanott vagy mintha nem használtad volna a tremolo stoppert, ugyanis a húr ugyanúgy erősebben vagy gyengébben fogja húzni a floyd rose-t. Ha a rugó helyett hagyod a tremolo stoppert, akkor valóban egyszerűbb a dolgod, viszont úgy nem tudod kihasználni a floyd rose-t. A floyd rose áthangolása sajnos hosszadalmas, a több óra mondjuk túlzás, de el lehet vele ütni az időt. Egyébként, én ezt találtam, szerintem ők küldenek Magyarországra is: [link]
2015. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez drágább.

Amúgy az ebay tele van velük...

2015. ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de elvileg az E standard hangolásnál a legfeszesebbek a húrok ha jól tudom, és ha megtámasztjuk hátulról a tremolót, akkor ha mondjuk drop D-re hangolom akkor a híd nem fog elmozdulni így rendesen fog működni + használni is tudom a tremolót az egyik irányba. Most így hirtelen nem tudom elképzelni hogy ezzel hol a baj :D
2015. ápr. 18. 15:09
 5/8 A kérdező kommentje:
Azaz elég csak hátulról megfogni mert csak lazítani fogok a húrokon az alaphangoláshoz képest
2015. ápr. 18. 15:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Az vele a baj, hogy a tremolo stopper a rugó helyett van, gyakorlatilag stabil húrlábat csinálsz, nem tudod egyik irányba sem használni a tremolót ha a tremolo stopper van beszerelve. hiába hangolod le aztán visszateszed a rugót, kisebb lesz a húr húzóereje a floyd rose-ra, így nem az alaphelyzetben lesz a floyd rose. Ha floyd rose-t akarsz áthangolni, a rugókat is állítanod kell, ez megkerülhetetlen ha használni is akarod a floyd rose lehetőségeit. Ezért nem oldaná meg a tremolo stopper a problémád. Ha nem használnád a tremolót, akkor bátran használhatnád áthangolásra, csak ha visszateszed a rugót akkor újra be kell állítanod majd.
2015. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Edit: ne vedd figyelembe az előző választ. Átbogarásztam rendesen a tremolo stopper működési elvét, de csak a válasz megírása után.
2015. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]

és ehhez mit szóltok??

2015. ápr. 20. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!