Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki mondana véleményt erről?

Valaki mondana véleményt erről?

Figyelt kérdés
Ez az első blogom, és véleményt szeretnék kérni: [link]

2015. ápr. 21. 15:59
 1/4 2xSü ***** válasza:

Ez nem blog. Még… A blog rendszeresen vezetett napló. Három bejegyzést – amiből kettő kb. annyiról szól, hogy elindult a blog – még nem nevezhető blognak. Én nem szívesen fecsérelném az energiát hosszasabb elemzésre egy olyan blog esetén, ami kérdés, hogy folytatódik-e. Így csak néhány dolog:


Az első bejegyzés betűtípusa eltér a többitől. Az összkép miatt érdemes arra figyelni, hogy mindehol azonos betűtípus és betűméret legyen. Itt-ott a bekezdések is furán szétesnek. Az utolsó bejegyzésben kilóg a margóból a szöveg.


A tartalom lényegi részét nem tudom megítélni. Személy szerint rühellem az ilyen jellegű blogokat, de ez egyéni szociális probléma. Emiatt nem is olvastam végig az első bejegyzést.


Ami viszont a helyesírást és fogalmazást illeti, egész jó…, egész jó….


Mondjam azt, hogy csak így tovább? Csak így tovább. Bár azért azt hozzá kell tenni, hogy egy ilyen jellegű blog soha nem fog óriási látogatottságot elérni, lévén, hogy túlkínálat van belőle, kb. ötvenszer annyi blog íródik, mint amennyire olvasás szempontjából igény lenne. De a magad és a közeli ismerőseid szórakoztatására teljesen jó, illetve számodra is hasznos, hiszen óhatatlanul megtanulsz még jobban fogalmazni.

2015. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alapelgondolás hasonlít az Allie Finkle szabályai kezdő tiniknek című könyvhöz... De nem rossz. Szerintem váltsd le a betűtípust egy idő után irritálta a szemem.

A fogalmazásod jó, a szereplők is okék, de nem annyira köt le. Már az első fejezetben kellett volna lennie valami izgalmas dolognak, ami miatt az olvasó továbbolvassa. Több körülírás is kellene bele. Csak utólag lehet megtudni, hogy hogyan is néz ki a fiú. Jordant is részletesebben be kellett volna mutatni. Nem utolsósorban azokat az információkat, amit a bevezetőben leírtál, azokat szerintem a történetből kellett volna megtudnia az olvasónak. De összeségében jó, csak így tovább.

2015. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gyémántlány ***** válasza:

Jó kis blog, annak, aki az ilyesmit kedveli. Én személy szerint elég tini-élettel kapcsolatos sztorin rágtam már át magam, és egy időre elég volt belőlük, köszönöm. De aki egy kis limonádé történetre vágyik szerelemről és helyes szomszéd srácokról, annak biztos tetszeni fog. Mert nem írsz ám rosszul.

Ami a blog külsejét illeti, szerintem is zavaró ez a betűtípus, nehezen olvasható, kicsit túl nagy is nekem. Nem kényelmesek az ekkora betűk, túl "hosszú" lesz egy-egy bejegyzés. De amúgy minden egyéb oké.

Hajrá :)

2015. ápr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hátha így jobban érthető: tudományosan megalapozott tény, hogy az egyenlő betűszélességű ("monospaced") betűtípusokat nehéz olvasni, kellemetlen a szemnek. Úgyhogy, ha azt akarod, hogy az se olvassa a blogodat, akit egyébként érdekelne, használj Courier New betűtípust!
2015. ápr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!