Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mondják arra, hogy...

Miért mondják arra, hogy szánalmas, aki azért tart állatokat, hogy aztán levágja, és jó étvággyal elfogyassza azokat? Nem inkább azok a szánalmasok, akik azért vegák, mert sajnálják az állatot?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 01:16
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Dehogy szánalmas... Ezt csináljuk többezer éve.
2010. febr. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom.

Azt hiszem, az állatok kategóriában volt egy olyan kérdés, hogy kell leölni a disznót, szegény kérdezőt szinte elküldte a fenébe a sok divatvega.

2010. febr. 22. 07:58
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Vigyázz a szádra kisember!

Igenis szánalmasak akik ketrecben tartják szegény állatokat, felhizlalják hogy aztán megehessék szegényeket.. :( Nem értem hogy képes valaki ilyenre!

Én vega vagyok, éppen azért mert szeretem oket, és hogy ehessek egy állat sem haljon meg! és nem vagyok szánalmas...

2010. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy mielott írsz, gondolkozhatnál! A vegák nem divatból lesznek azok, ahogy én sem... Már 7 éve az vagyok!
2010. febr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért írtam divatvegát. Nekem is vannak ismerőseim, akik már évek óta azok, vallási, egészségi megfontolásból.

De azok, akik, júj, szegény csirke, közben meg egy csomó olyan eszközt használnak, amik elkészítéséhez állatok pusztultak el.

Én is sajnálom a kis ketrecben tartott házikedvencet, vagy állatkerti állatot. De az ember mindenevő. Ükanyáink, ükapáink akkor örültek, ha hús került az asztalra. Nem a vegetáriánusokat akarom sértegetni. Semmi bajom velük. Csak akkor ők is fogadják el azokat, akik a hagyományos táplálkozási elveket követik!

2010. febr. 22. 10:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a ketreces tartás létezik. A ketreces tartás nagyüzem, ami nem házi fogyasztásra, hanem kereskedelmi láncoknak termel olcsó árut.

Házi fogyasztásra nem termelnek ketreces tartásban. Az ott élő állatoknak sokkal jobb az életük, sőt személyes kapcsolatba kerülnek a gazdával. Hue mindig azt mondja, hogy jó életük volt, mindent megkaptak, mielőtt elviszi őket a vágóhídra. Utána lehetőleg minden részüket felhasználja.

A vegetáriusok pedig nem szánalmasok, hanem olyan emberek, akik áldozatot hoznak a barátaikért.

2010. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vazze! Egy szóval sem mondtam, hogy a vegetáriánusok a szánalmasok, hanem azok a vegetáriánusok, akik azért azok, mert sajnálják az állatokat.
2010. febr. 22. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akik sajnálják az állatokat, azok pontosan azok, akik az állat barátaikért mondanak le a húsról.
2010. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"júj, szegény csirke, közben meg egy csomó olyan eszközt használnak, amik elkészítéséhez állatok pusztultak el."


-elnézést,de az egész csömör,majom emberi világ úgy van kitalálva,hogy gyilkolászásfüggő!Ha felszállok pl.egy buszra,már ott is találkozhatok állati maradványokból készült tárgyakkal.Egyes munkahelyeken munkavédelmi okokból bőrcipő viselésére kötelezik a dolgozókat.Ha egy "húsgyár"nem tudja fenntartani magát,az állam közpénzből(tehát a vegák pénzéből is)támogatja,de ha elmegyek a cipőboltba,nem találok magamnak erőszakmentes árut(még dupla áron sem).A húsevők önző módon vágóhídi melléktermékekből építik fel a környezetünket.És különben is mi abban a szánalmas,ha az ember sajnálja a bántalmazott és megalázott élőlényeket?A holokauszt tagadását a törvény bünteti,de a sertésgettók fenntartása dicséretes dolog!Na,erre varrjál gombot!

2010. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van 4 tyúkunk...a kertben éldegélnek rengeteg gyümölcsöt esznek mivel ingyen tudunks zerezni és kukoricát...ritka jól élnek tojnak tojást de idővel a fazékban végzik nagyon sajnálom ugyan de így van...
2011. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!