Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sony vegas pro val lehet...

Sony vegas pro val lehet videót így lassítani?

Figyelt kérdés
Az érdekelne engem hogy több lippbe láttam olyan jelenetet hogy egy adott dolod rendesen megy de viszont a körülötte lévő dolgok fel vannak gyorsítva. remélem lehet érteni.
2015. ápr. 27. 21:42
 1/6 klt válasza:
Pl. egy énekes mögött rohannak az utcán?
2015. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen.
2015. jún. 4. 10:46
 3/6 klt válasza:

Szerintem lehet, de ez nem a Vegason múlik, illetve gyakrolatilag más NLE is jó lehet.

Ha igazam van, akkor a trükk a felvétel elkészítésében van.

Ha a szereplő szigorúan előtérben van, akkor egyszerűen greenboxot használnék.

Csinálni kell az utcaképről egy timelaps felvételt, majd a szereplőt felveszed zöld háttér előtt.

A világításnál nagyon kell ügyelni, hogy a fények megfeleljenek az előzőleg felvett utcai kép fényeinek.


Utána mögé rakod a hátteret és kész. Nem csináltam még ilyet, de így állnék neki.


Ha a szereplő ténylegesen jelen kell legyen (vagyis takarásban néha, illetve emberek között az utcán), akkor is kell a timelaps, de valamivel helyettesíteném az utcán, például egy zöld rúddal (csak azért, hogy az emberek kikerüljék, mintha ott lenne a szereplő).

Ezután greenboxba a szereplőt, megint csak a fényekre ügyelni kell, illetve a nézőpontra, hogy a szereplőnk a kamerához képest ugyanúgy helyezkedjen el, mint a timelaps felvételen az őt helyettesítő tárgy. Ezután jöhet a maszkolás, a két képsor úgy kell összerakni, hogy ahol kell a szereplő fedésbe kerüljön.

Ezt képkockánként külön kell megcsinálni.


Nem csináltam még ilyet, de ezek a dolgok a Vegas-szal elkészíthetőek, hogy a végtermék mennyire lesz természetes hatású, az viszont a felvételek elkészítésén múlik.


Ha az utcán -teszem azt- föntről jön sok fény, a stúdióban meg fölveszed a szereplőt úgy, csak szemből világítod meg, akkor az nagyon fog látszani, hogy műanyag, olyan Pirx-kapitányos lesz, akármilyen programmal kevergeted a képeket... :)

2015. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Küldök egy klippet milyenre gondoltam. 1:58 nál akik jönnek le a lépcsőn azok normál tempóban vannak viszont akik mennek fel az már fel van gyorsítva. Köszi az eddigi választ is.


https://www.youtube.com/watch?v=L1MdtL6_jAY&feature=youtu.be

2015. jún. 8. 16:52
 5/6 Szepesi Szabolcs válasza:
Konkrétan a klipben nem látom hogy a középső részt rajtuk kívül más is használná, így könnyebb a helyzet, 2 videó kell, ez egyik a már emlegetett time lapse (vagy felgyorsított videó ez emberekről), a másik meg az , amin jönnek le az énekesek, (lehetőleg úgy, hogy nincs senki a lépcsőn) egymás alá pakolod a Vegasban, és az énekeses videónál a pan/cropnál, kipipálod a mask-ot, és fent kiválasztod a kis tollat (Anchor Creation Tool) és megrajzolod 4 pontból a trapézt amin jönnek le. Remélem segítettem :)
2015. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálni. Köszönöm szépen a segítséget. :)
2015. aug. 4. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!