Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet valami...

Szerintetek lehet valami abban h a mátrixban élünk?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a mátrix-ban nem is de biztos valami mássbam igen. pl:, hogy mi csak egy pici porszemek vagyunk és egy hatalmas élőlények alkottak meg.
2010. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem hiszem. Ha ott élnénk, akkor biztos csomószor lefagyna az élet meg pár ember biztosan pixeles lenne. xd
2010. febr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fúú ezen én is egy csomót gondolkozok. Szerintem lehetséges, habár nem úgy mint a filmben, hogy gépek tartanak életbe és ők szabályozzák a világot. :D Nem igazán tudom megfogalmazni, hogy hogyan is képzelem el a dolgot. :D
2010. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Végülis lehet, hogy a Mátrix filmet a minket kívül életben tartó gépek küldték, hogy kicsit gondolkodjunk el ezen. Lehet bakker hogy egy program vagyok? :O .. na de komolyra fordítva, sztem lehet benne valami. Ezzel meg lenne magyarázva az istenkultusz bla bla.. szóval értitek :D
2010. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A filozófusok évszázadok óta gondolkodnak azon, hogy van-e külvilág. Létezik egy Agyak a tartályban-elmélet.

[link]

"Íme egy tudományos-fantasztikus eshetőség, amit a filozófusok taglalnak: képzeljük el, hogy egy gonosz tudós megoperált egy emberi lényt (képzelheted, hogy te magad vagy az). Az illető agyát (a te agyadat) eltávolította a testéből, és az agyat életben tartó tápoldattal teli tartályba helyezte. Az idegvégződéseket egy szupertudományos számítógéphez kötötte, mely azt az illúziót kelti az illetőben, akinek az agyáról szó van, hogy minden tökéletesen normális. Úgy tűnik, hogy vannak emberek, tárgyak, égbolt stb.; de valójában a személy (te), csupán a számítógépből az idegvégződésekbe futó elektronikus impulzusok hatását észleli. A komputer olyan okos, hogy ha a személy megpróbálja felemelni a kezét, a komputeres visszacsatolás révén "látni" és "érezni" fogja, hogy a kezét emeli. Továbbá a program módosításával a gonosz tudós el tudja érni, hogy áldozata az ő tetszése szerinti helyzetet vagy környezetet "tapasztaljon" (hallucináljon). Az agyműtét emlékét is ki tudja törölni, így az áldozatnak úgy tűnik, mindig is ebben a környezetben volt. Éppenséggel úgy is tűnhet az áldozatnak, hogy üldögél és éppen e szavakat olvassa - arról a szórakoztató, de meglehetősen abszurd feltevésről, miszerint létezik egy gonosz tudós, aki eltávolítja az emberek agyát testükből, és az agyakat életben tartó tápoldatba helyezi." Boncolgatja, hogy lehet-e igaz az állítás, hogy: "Agyak vagyunk a tartályban." Végül csak arra jut, hogy azért nem lehet igaz, mert az agy, amely egy alternatív valóságban él, ha egy tárgyra gondol, a saját valóságának tárgyára utal, nem arra, amelyben maga az agy található. Azt nem mondja ki, hogy tényleg lehetetlenség, hogy mi irányított agyak legyünk. Ez egyébként megelőzi a Mátrixot.

2010. júl. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!