Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti a halálbüntetés mellett...

Ti a halálbüntetés mellett vagy ellen vagytok?

Figyelt kérdés
Ha muszáj lenne választanotok, bevezetnétek vagy nem? Csak puszta kíváncsíság...

2015. máj. 16. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Az ország jelen állapotában ellene. Amíg a rendőrség és a bíróság így működik, ahogy, addig nem szabad bevezetni. Gondolj KAiserre és Mórra...
2015. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ellene.
2015. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ellen. Nem a középkorban élünk...
2015. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ellene. Akik oda jutnak, hogy ki "kéne" végezni, illetve valahol ki is végzik, azoknak sokkal méltóbb büntetés járna a böriben életfogytiglan, de hát egy ennyire veszettül sz#r és elkúrt rendszerben ez soha sem valósul meg.

De attól még ellene vagyok.

De most ezt így ízlelgetve is van egy ember aki veszettül sok gonoszságot művelt, és akkor mondhatni fájdalommentesen illetve nagyon rövid ideig tartó fájdalom árán elveszik az életét. Hát ez borzasztó nagy büntetés neki gondolom. Nevetséges.

Nem beszélve, hogy milyen drága a méreg injekció, egy fejlövéssel nem lehet megoldani, mert hát az milyen már :D Vicc.

2015. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Amúgy én sem értettem sohasem, hogy miért kerül olyan sokba a méreginjekció. Egy golyó a fejbe, és kész.

Én is a halálbüntetés ellen vagyok, de nem azért mert annyira érdekel a bűnözők élete, hanem mert a kivégzés "pazarlás". Sokkal értelmesebb lenne pl. gyógyszerkísérleteket végezni rajtuk vagy életük végéig vértizzasztó (de hasznos) ingyenmunkát végeztetni velük. Most nagyon szadistának leszek beállítva, de ez a véleményem, minek költsünk rájuk annyit, hogy életük végéig a cellában üljenek, amikor az emberiség hasznára is lehetnek?

2015. máj. 16. 22:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként piszok jó könyv a témában John Grisham, Az ártatlan ember című írása. Egy férfiról szól, akit halálra ítéltek gyilkosságért, soha egy fellebbezését el sem olvasták, míg nem jött egy fiatal ügyész... végül felmentették. De addig megőrült a siralomházban, alkoholista lett és bele is halt. Az utolsó oldalon derül ki, hogy a történet minden szava igaz, John Keith Williamsonnak hívták a férfit, ő volt az első, akit DNS bizonyítékkal mentettek fel.
2015. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
bocsánat, Ron, és nem John.
2015. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, éppen azért szabadna csak olyan embert ilyen sors elé állítani, akiről 100%-ig bebizonyosodott, hogy bűnüs. Mert bizony ilyen is van, gondolok pl. egy rablógyilkosra, akit elcsípnek.
2015. máj. 16. 22:24
 9/11 anonim válasza:
93%
Szerintem pont h. az ország jelenlegi állapotában igenis, h. be kellene vezetni. Jelzésképpen évente 8-10 gazfickót felkötni, ennek lenne némi elrettentő ereje. Meg a közéren felállított kalodát is visszahoznám. Amennyiben viszont a rendőrség (és/vagy a csendőrség) valóban rendet tartana, akkor talán nem lenne szükség rá.
2015. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 csak sajnos ez nem így működik. Biztos az Eu meg a tököm tudja ki jó szemmel nézné ezt... Hamar végünk lenne.
2015. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!