Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kezdőkként milyen hordozható...

Kezdőkként milyen hordozható vízipipát ajánlotok? Lenne még egy pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Mit szabályoz a pipa mérete? Van különbség? A kisebb rosszabb?

Egy doboz ásványi kő mennyi ideig elég? Én csak azt szeretnék, eleinte még nem akarnék dohányt.

Mire jó a vortex kerámia?

Mi az a paszta? az a dohány ízesítésére kell?

Mire kellenek a gélek?

És mire kellenek a porok?

Melyik a legjobb szén? Kinti és bent használatra egyaránt.

Mennyire káros az egészségre, ha dohány nélkül haszáljuk?

Jobb, ha jégkockát teszünk a tartályba?

Mire kell a hőtartó? Fontos?

És mivel másabb az ergonikus szipka?


A válaszokat köszönöööm :)



2015. jún. 9. 09:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve a Safa vízipipák milyenek?
2015. jún. 9. 09:31
 2/4 savanyújóska ***** válasza:

Na, akkor sorba megyek, értelemszerű a számozás:

1. Mennyire hűl le a füst (minél nagyobb, annál jobban), illetve az üveg mérete megszabja, hogy legfeljebb mennyi füstje lesz (hiszen van egy minimális vízmennyiség (2-4 cm-re lógjon be a cső), ami mindenképpen benne kell, hogy legyen), plusz a hordozhatóság.

2. Igen, ld. fentebb.

3. Ökölszabályként igen, ha jó a pipa, és jól tudsz tömni, akkor nem feltétlenül rosszabb annyival, mint amennyire kisebb/olcsóbb.

4. Elég sokáig, mivel a kő egyszeri kiadás pár hónapra, utána csak olajat kell venni rá, egy adag olaj szerintem olyan 10+ tömésre elegendő. (Egy tömés széntől és töméstől, illetve vehemenciától függgően 40-60 perc)

5. Nagyobb, mint a sima, igazi "dohánytemető" viszont alul nem folyik le a dohány leve, így elvileg hosszabb (70-90 perc) töméseket tesz lehetővé, és az íz is intenzívebb. Kőnél valószínűleg még jobban kijön. Az eredeti egy vagyonba kerül, ha direkt "hamisat" veszel, egy fokkal jobb. (Nekem egyébként nincs.)

6. Nem tudom.

7. ld. 6.

8. ld. 7.

9. ld. 8.

10. Ha van mivel meggyújtanod, akkor a természetes vízipipa szén (CocoBrico, Bamboocha, etc.), viszont ezeknek kell egy jó 10-15 perc egy villanyrezsón, vagy 3-5 perc egy kis palackos szúrólángon. Öngyulladósból 3kings, piros dobozban tizesével adják, alufóliába csomagolva. 50-55 cm alatt 33, felett 40mm-es kell. (Dohánybolti "szakzsargonban" "kicsi", illetve "nagy".)

11. A szén füstje ugyanaz marad, viszont szerintem heti 3-4 tömés még mindig jobb, mintha dohányoznál. 3 év alatt semmilyen komolyabb tünetem nem volt.

12. Alapvetően mindig jó, ha hűtöd a tartályt, és ezáltal a füstöt, de mivel főleg nyáron van értelme, ezért én nem tartom annyira jó ötletnek, mi próbáltuk, nagyon hamar elolvad a jégkocka, és annyival nem leszel bentebb.

13. Izzításnál, illetve ha gyengül a szén, jól jöhet, alapvetően sokkal melegebb lesz alatta. Kintre nagyon hasznos, ha szeles időben pipáznátok, bentre nem létszükséglet.

14. Kintre erősen javaslom, akár utólag is, a beszerzését, bentre nem szükséges.

15. Ergonómikus -> kényelmes, formatervezett. Másban nem. Bár én nem vagyok szipkapárti, nekem megöli az élmény egy részét. (De megértem, ha valaki ragaszkodik hozzá.)

16. Nem tudom, az Aladinról tudok nyilatkozni, egy 60 cm-es Arabicám van (12k volt anno + 4500 a mosható cső), elvileg rozsdamentes acél, és gyakorlatilag is annak tűnik, elég jól bírja a strapát. (Ami néha azt jelenti, hogy napokig nincs kimosva, pl.)


Ha van még kérdés szívesen válaszolok, sőt ha pesti vagy akkor, akár egy gyakorlótömést is tudok mutatni, mert nagyon el lehet ám szúrni vele a dolgokat...:D

2015. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Végül Mya QT-t vettem, és vettem hozzá egy vortexet a kövek miatt :)

Fel is avattuk, és eszméletlen jól sikerült. :)

Hááát igen, a szén meggyújtása egy örökkévalóságnak tűnt, de az eladó nem ajánlotta az öngyulladós szenet.

Köszi a válaszokat :)

2015. jún. 14. 14:02
 4/4 savanyújóska ***** válasza:
Igen, egyébként ha van lehetőséged, akkor ne öngyulladósat használj, nem is az, hogy annyival jobb, de jobb ÉS olcsóbb is. (1 tömésre vetítve), szóval tuti jó, mi is csak kültérre használunk öngyulladósat. MyaQT meg nagyon király cucc, anno én is szemeztem vele, csak nem lehetett kapni, elvileg abban a méretben az az isten, szóval jól választottál! Azt hiszem már-már irigyellek...:D Jó pöfögtetést!
2015. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!