Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Airsoftosok, fegyverszakértők...

LoLmAnUsH kérdése:

Airsoftosok, fegyverszakértők szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok,gondoltam veszek egy spring airsoft puskát,de utána olvastam hogy a rugósok semmire se jók,max falra... Na most nekem eszembe jutott,hogy meg lehet-e csinálni az airsoft fegyver rugójával azt,amit pl. egy légpuskáéval.Ez alatt értem hogy egy hasonló rugót hozzárakni,vagy valahogy erősíteni.Szerintetek ez lehetséges? és egyébként ha elmennék air softozni akkor ott rugós puskát engedik? ha igen akkor kell tudniuk arról hogy mennyire lett megerősítve?

2015. jún. 17. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Házi berhelés tilos!
2015. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tilos? sok minden tilos még... félreértettél: azt kérdeztem hogy lehet-e? és egy airsoftozásnál ha viszem akkor arról kell-e tudniuk?
2015. jún. 17. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valami probléma lesz belőle, akkor - mivel szándékos és előre tervezett volt - börtön a következmény.
2015. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem.Szóval akkor meg LEHET csinálni,de ha elmennék vele meccsre vagy hasonló és (gőzöm sincs hogyan) kiszúrják,akkor let's go böri.
2015. jún. 17. 14:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az airsoft replikák jogilag légfegyvernek számítanak. A légfegyverekbe elvileg csak fegyverműszerész/puskaműves/puskaműves mester piszkálhat bele. Na most ez az elmélet, gyakorlatban a kutya nem fog vele foglalkozni.


Amit mondtál, meg lehet csinálni, csak az a kérdés hogy érdemes e.


Egyrészt egy komolyabb játékon már az elején bukni fog a dolog, ugyanis be szokták mérni a replika erejét egy kronográf nevű műszerrel. Nem, nem fognak rendőrt hívni ha erősebb a kelleténél, csak simán hazazavarnak.


Másrészt ezek az olcsó rugós airsoftok nem azért rosszak mert gyengék, a gyári erejük már bőven elegendő játékra. Hanem azért rosszak, mert silány minőségű alkatrészből van összerakva és nincs hozzá normális alkatrész utánpótlás.


Ha te beleraksz egy erősebb rugót vagy még egy rugót az airsoftodba, akkor rövid időn belül el fog törni az elsütő emelőd. (az az alkatrész ami felhúzott állapotban tartja az airsoftot) Miután eltört és rájössz hogy a büdös életben nem szerzel hozzá alkatrészt, akkor vakarni fogod a fejedet, mert kb. 50.000 ft-ba kerülne hogy valakivel legyártasd az alkatrészeket.


Jobban jársz ha inkább veszel egy értelmesebb airsoftot. Anyagilag is jobban ki fogsz vele jönni előbb-utóbb, kevesebb idődbe fog fájni a javítgatása, foltozgatása és a korai hajtépést i megelőzöd vele.

2015. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hát igen sajnos ez a baj vele.Az elektromosokkal meg az a baj,hogy ha az ember megveszi,akkor kapásból vehet bele másik aksit.Bár már el döntöttem: ennyit nekem nem ér ez a hobbi,mármint (jelenleg) anyagilag nem engedhetem meg magamnak.Maradok a jó öreg légpuskámnál,amit szintén imádok.Főleg hogy kiderítettem hogy pl. házba vagy hasonlóan zárt helyen kis pisztollyal szabad menni.Amúgy is csak az a katonás feeling je tetszik a sportnak,tudom akkor ott a Paintball de az valahogy nem az én műfajom,még ha sok mindenben hasonlítanak is az Airsof-al.Azért köszi a válaszod,ment a zöld!
2015. jún. 30. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!