Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Köteles vagyok telefonos...

Köteles vagyok telefonos megkeresésre kiadni az adataimat?

Figyelt kérdés
Telefonon felhívott egy hölgyike, hadart valamit, majd közölte, hogy adjam meg az adataimat, mert hivatalos ügyben keres. Mondtam neki, hogy ez mind szép és jó, de honnan tudjam, hogy tényleg és nem csak valami adathalász? Közölte, hogy onnan, hogy mondta, hogy hivatalos ügy, de csak akkor mondja el mivel kapcsolatban, ha megmondtam a nevem, születési időmet, lakcímem, anyám születési nevét és a személyim számát. Nem azért, de ha tényleg hivatalos ügy lenne akkor nem levélben értesítenének? Nagyon fel volt háborodva hogy mondtam, hogy nem áll szándékomban telefonon keresztül kiadni akármilyen adatot is, mert egy hívásban aztán mindenki azt mond amit akar, és közölte, hogy akkor majd felkeresnek máshogy. Tényleg köteles lettem volna kiadni neki az adataimat vagy csak fenyegetőzés? Rettenetesen hadart, és nem mondta el, hogy mégis honnan vagy miért hív. Mi lehet ennek a következménye vagy csak egy adathalász-trükk?

2015. jún. 17. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem is annyira trükk, mert elég nyilvánvaló. Nehogy aggódj!

Milyen kötelességed lenne egy magát, vagy hivatalát még kamunévvel sem megnevezőnek megadni az adataid? De, egyébként sem. Rendszeresen felhívják a figyelmet arra, hogy ilyet senki ne tegyen.

És akinek titkos telefonja van? És ha tényleg hivatalos ügyben keresnének telefonon, de nem teveled beszél? Vagy egyszerűen azt mondod: nem teveled beszélt. Sőt, lehet, hogy téves számot hívott.


Én elszórakoztam volna vele: hamis adatokkal.

2015. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtató, hogy nem csak én látom úgy, hogy átverés :) Csak annyira belém vágta az ideget amilyen lekezelően beszélt velem amiért nem adtam meg az adataimat, meg fenyegetőzött, hogy akkor más, akár jogi úton keresnek meg. Eddig ha tényleg valami hivatalból hívtak, maximum annyit kérdeztek, hogy velem beszélnek-e, jó számot hívtak-e, és már mondták is amit akartak, másrészt még csak nem is rémlik, hogy akármelyik hivatalos szervnél megadtam volna ezt a telefonszámot, ahonnan hívhatnának, ráadásul a sim-kártyának nem is én vagyok az első tulajdonosa... Na mindegy, szerintem inkább le is cserélem, szórakozzanak mással :D
2015. jún. 18. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!