Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itthon egy 2mm-es fültágít...

Van itthon egy 2mm-es fültágítóm. Elszeretném kezdeni tágítani a fülem, de nem tudom hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak toljam át a fülemen? És mivel tudnám fertőtleníteni? És milyen gyorsan kell "haladni" a tágítással? Mármint mennyit szabad max hetente vagy nem tudom milyen időközönként?

2015. jún. 17. 15:58
 1/3 anonim válasza:

Szia!

A fültágításban a leglényegesebb, hogy ne siesd el.

Én csigával és tüskével tágítom a fülemet, az elején nagyon nehezen ment, csúnyán begyulladt, mert elsiettem, ki kellett vennem, és pár hónap után újra kezdenem.

Fürdés után érdemes próbálkozni, mert akkor felpuhul a füled, és/vagy használhatsz testápolót is, ugyanezen okok miatt. A fültágítóim is be szoktam kenni, hogy jobban csússzon, de ha érzed, hogy nem megy tovább, akkor hagyd, kend be valami zsíros krémmel a füled elöl-hátul, és pár óra pihenés után óvatosan próbáld beljebb tolni, vagy ha tüskéd van, akkor csavargasd.

Én az első 6mm-nél mindig akkor tágítottam, ha már nem fájt, nem volt érzékeny, ha mozgattam benne a tágítót, már áttértem a "2 hetente 2mm-t" módszerre.

A gyógyszertárban lehet venni fertőtlenítő spray-ket, és Betadine-t, bár nekem ezektől kicsit kiszáradt a fülem, és ha bedurran a füled, érdemes beszerezned Tetran kenőcsöt, egy csodaszer! Teafaolajat is használok, a gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatása miatt, bár inkább csak az esti tisztításnál, a tüskémet pedig kézfertőtlenítő kendővel szoktam letörölgetni.

2015. jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
elkezdeni nem egyszerű de nem is nehéz. nekem a bal fülemben már ezlesz a 4-dik éve h van fültágító már 22 mm-er most párnappal ezelött szurtam át a jobbat még gyógyfülbevaló van benne. nah ha nem szeretnél vásárolgatni különféle erre szolgálo ékszert akkor otthoni dolgokkal is megoldhatod. fogpiszkálóval is csak azt körömlakkal áztasd be mert úgy jársz mint én a ballal begyullad. vagy fűltisztitópálcika vagy bármivel ami vastagabb a fülbevaló száránál de a lényeg ha elkezded tisztitsd és ne hirtelen mert szétrepedhet vagy nagyon begyulladhat. a hogy az elöttem lévő válaszban is olvashattad legjobb fürdés után elkezdeni vagy nagyobbat beletenni és mindig tisztítani kel kenegetni. én sok sikert kívánok hozzá.:) és merj sajátossan gondolkodni és keresni otthon olyan dolgokat amiket beletudsz tenni a füledbe csak győződj meg rolla h biztonságose úgy értve h a füled ne gyulladjon be tőle.:)
2015. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azóta már 4 mm-nél járok.

Igazából vettem egy 1,6-os csigát, azzal könnyebb volt elkezdeni, mert a 2mm-es nem nagyon akart belemenni. (Mondjuk akkor már kb fél éve nem volt fülbevaló a fülemben, szóval érthető.xd

Szép lassan haladok a magam tempójában, és imádom*-*

2015. nov. 7. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!