Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségin milyen...

Eos 450d kérdése:

Szóbeli érettségin milyen érzés megbukni? (középszint)

Figyelt kérdés
Ha például a szóbelin a világodról se tudsz akkor mi történik? Leszidnak-e a tanárok vagy kinevetnek-e? :)

2015. jún. 20. 19:34
1 2
 11/15 Gőgö$_Gúnár válasza:

Nekem a magyar nagyon gáz lett természetesen Murphy törvényei szerint kihúztam azt a tételt amiről halvány finhom nem volt.

Ment az "ööö"-zés rendesen, de szerencsére az elnök épp nem figyelt oda, így ha minden igaz azért sikerült vmit össze ügyeskedni. Többi nem volt annyira gáz, töriből a bolsevik diktaturát huztam amit szinte kronológiából és a forrásból össze lehetett hozni, + még magam is tudtam hozzá pár dolgot. Angol könnyű volt az nem gond,biosz kicsit húzósabb volt, de azért össze csurdult-csöppent abbol is ez-az.

#10 majd irj h mi lett :)

2015. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#10 vagyok, jó lett! Pedig mindegyik tételsorban (magyarból és töriből voltam) azok maradtak a végére, amik nem mentek, kivétel egy-egy jóval. És mindegyikben beletrafáltam a jókba!! :')


Irodalomból Juhász Gyula költészete volt (igaz, a borítékban az volt hogy az impresszionista költészetét mutassam be, ahhoz köpni-nyelni nem tudtam volna, de a tanárom nem is kérdezett rá). A verseinél segített a tanárom, de összességében szerintem jó lett.


Nyelvtanból az információs társadalmat húztam (kb mindenki, akivel beszéltem, ezt kaarta húzni). Én át se néztem előtte, mondom ez olyan könnyű, nincs rá szükség :D Aztán nem is volt para, pár perc alatt ledaráltam, és gyakorlati feladatom se volt külön, mert az a tétel elmondása volt (sms meg email).


Törinél a középkori városok és kereskedelmi útvonalakat jöttek, a városokat nagyon toltam, az útvonalakat kevésbé, a végén következő kérdések tettek igazán keresztbe, alig tudtam válaszolni. Térkép alapján (is) kellett mondani kereskedelmi városokról okosságokat, hát nem ment, mivel a térképen annyi volt, hogy hol van arany, réz meg sóbánya, nekem meg viaszról meg heringekről kellett volna beszélni :D No sebaj, ez se lett rossz összességében, ofőm meg is dicsért utána.


Ennyi történt velem, délután kettőkor kerültem sorra, 15 emberből a 13. voltam.

2015. jún. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Gőgö$_Gúnár válasza:
Na , sikerült! :DD
2015. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Sikerült nekem is :D :D
2015. jún. 25. 13:40
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszoló vagyok, nekem is sikerült :)Gőgö$_Gúnár köszi, hogy drukkoltál, és bocsi, hogy nem reagáltam előbb. :)

Én ezeket húztam:

Töri: Athéni demokrácia

Nyelvtan: Mondatok szerkezete

Irodalom: Kosztolányi: Édes Anna

Gratulálok mindenkinek, akinek sikerült!

2015. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!