Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 12 éves lány vagyok teltkarcsu...

Friderika74 kérdése:

12 éves lány vagyok teltkarcsu. Nagyon szeretnék balletozni. Nem késő elkezdeni főleg ilyen testalkatal?

Figyelt kérdés
155 cm és 58 kg teltkarcsu. Nem vagyok nagyon sportos. De hajlékony és kitarto vagyok.Rég otta szeretnék kalaszikus balletott táncolni. Ritmus érzékem nagyon pocsék. Hettente 2x megyek táncra. Rádon lakom. Vácra járok suliba. Pont ezért szeretnék vác vagy budapest 4 ik vagy 5 ik kerűletbe balletozni. ( bocsi a helyesirás miat )

2015. jún. 24. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

de, keso.


inkabb sportolj valamit es figyelj oda a kajara.

2015. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Konkrét helyet nem tudok sajnos ajánlani, de egyáltalán nem késő elkezdened.

Balettművész karrierhez kicsit korábban érdemes kezdeni..de még ezt sem merem biztosra kijelenteni. Sok embernek jut eszébe későbbi korban is ilyesmi, szóval nyugodtan kezdd el :)

Annak idején én 20 évesen kezdtem (Budapesten), és abban a csapatban nem voltam ezzel egyedül - meglepően sokan voltunk mind 20 fölött, akik csak úgy, hobbiból kezdtek bele, semmi táncos karrier cél, csak a balettre való igény miatt :)

Úgyhogy csak bátorítani tudlak!:)

2015. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Balett lehet mindenféle táncos mesterség megalapozója.

Csak balettet tanulni viszont csak akkor éri meg, ha ebből is akarsz megélni.

Azzal is számolni kell, hogy a tanulással töltött évek után az aktív korszak alig hosszabb.

Még játszó színész van 80 éves is, a 40 éves táncos igen ritka. Balett-táncosok között még nagyobb ritkaság.

Sokuk ekkor már sok testi kíntól szenvednek, ortopédián kezelik őket.


Elkezdeni a tanulást már késő, a súlyod nagyon sok. Most még mindenféle intenzív mozgás megterhelő lenne.

Ha egészségesen akarnál fogyni, egy év kellene a normál súlyhoz, a balettosok meg inkább gebék.

2015. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szerintem nincs azl baj ha nem vagyok gebe nem tartom magam kővérnek csak van rajtam felesleg
2015. jún. 24. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
BMI indexed alapján bizony nagyon sok a súlyod. Ha ez túlfejlett izmok miatt van, sem jó, de egyébként nagyon--nagyon sok. 91% az indexed. Rengeteg.
2015. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"csak van rajtam felesleg"


Ja, minimum 10 kilo, de lehet hogy tobb, ehhez a magassaghoz ez sajnos nagyon sok. A gond az hogy lassan indul a pubertas, ha igy folytatod, 20 eves korodra NAGYON kover leszel.


A helyedben en nem a balettrol almodoznek, hanem nekiallnek kemenyen sportolni, es normalisan kajalni. Par ev mulva mar nem lesz rajtad felesleg, es nagyon csinos lehetsz.

2015. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!