Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a képfeltöltés.hu-ra képet...

Ha a képfeltöltés.hu-ra képet teszek fel azt lebirják nyomozni lássák hogy mikor és ki volt?

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Lebirják?

Lássák?


Haver, ugye nem magyar vagy?


Igen, "lebirják".

2015. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, logolja a rendszer.
2015. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Haver én nem a helyesírást kérdeztem már bocs.(csak hogy félre ne értsd) de azért kössz.

2/2 köszönöm.

2015. jún. 25. 12:16
 4/6 2xSü ***** válasza:

Le tudják nyomozni, látják hogy mikor és ki volt.


A kepfeltoltes.hu naplózza – mint általában minden webszerver –, hogy egy-egy tevékenység pontosan mire irányul, mikor, és milyen IP címről történt. Nem csak a feltöltéseket naplózzák, hanem minden oldallekérést, bármilyen tevékenységet.


A pontos időpont és az IP cím alapján az internetszolgáltatód pontosan meg tudja mondani, hogy az adott időpontban az adott IP cím pontosan melyik előfizetőnek volt kiosztva (még dinamikus IP cím esetén is). Az előfizetőnek meg ugye tudják a nevét, címét, stb…


Illetve bűncselekmény esetén ezeket az adatokat kötelesek is átadni a megfelelő hatóságnak.


Egy iskolában, munkahelyen, könyvtárban sem lehet csak úgy elrejtőzni. A legtöbb helyen tudtommal személyi igazolványt kérnek a nyilvános szolgáltatás igénybevételéhez. Egy iskolában, munkahelyen is jó eséllyel be lehet azonosítani a gépet, illetve azt, hogy az adott pillanatban ki ült a gép előtt.


Egy ingyenes WiFi sem feltétlenül rejt el, ott is be lehet az eszközt akár azonosítani MAC cím alapján.


Vannak másodlagos bizonyítékok is. Pl. azzal, hogy ezt a kérdést feltetted itt, az már kérdéses esetben azért bizonyítékul szolgálhat, hogy neked van vaj a füled mögött.

2015. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha erkölcsileg aggályos, vagy netán konkrétan bűncselekmény, amin filozofálsz, akkor ne tedd. A rendőrség bűncselekmény esetén semmi perc alatt kideríti a képfeltöltésen logolt IP címed alapján az internet szolgáltatódtól, hogy ki vagy... [más adatokat is logolhatnak]
2015. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2xSü ***** válasza:

> Haver én nem a helyesírást kérdeztem már bocs


Az emberek sokszor olyan igényesek tudnak lenni bizonyos területeken. Pl. hogy legyen egy jó telefonjuk, kinézzen valahogy, hogy amit ruhát felvesznek, az ne legyen piszkos, gyűrött, hogy ne lógjon ki a lábujjuk a cipőből, stb… Azért valahol elvárható, hogy valaki a saját !anyanyelvén! megtanuljon annyira írni, hogy egy egyszerű mondatot le tudjon értelmesen írni. Oké, nem lehet mindenki ötös nyelvtanból, ha valaki nem tudja, hogy egy bonyolult, tulajdonnévből képzett melléknevet – pl. Széchenyi téri vs. széchenyi-téri, stb… – hogy kell leírni, azért az még bocsánatos dolog. De itt teljesen hétköznapi, gyakorta használt szavakról van szó: bírják, látják.


Tegyük fel, beállítasz egy esküvőre koszos, szakadt ruhában kócosan. Ha most így odamész valakihez és megkérdezed, hogy mennyi az idő, gondolom te sem tartanád meglepőnek, ha válasz helyett egy visszakérdezést kapnál, hogy „Hogy nézel ki?”. Közösségben nyilvánulsz meg, a közösség bizony nem feltétlenül néz el mindent, esetleg olyan témát hoz fel, ami máshogy kapcsolódik a megnyilvánulásodhoz. Gondolom te sem érzed a fenti példában indokolható reakciónak azt, hogy „Nem azt kérdeztem, hogy hogy nézek ki, hanem azt, hogy mennyi az idő.”.


Szóval azért valahol elvárható, hogy valaki az !anyanyelvén! teljesen !hétköznapi! szavakat képes legyen leírni. Ha esetleg mégsem az anyanyelved lenne a magyar, ha a suliban nem ennek a nyelvnek az írását tanítanák neked, akkor sem a „nem ezt kérdeztem” a helyes reakció, hanem mondjuk az, hogy „elnézést, sajnos románul tanulok nyelvtant, de majd igyekszem javítani a hibáimat a magyar helyesírásban is”.

2015. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!