Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákmunkát szeretnék vállalni,...

Diákmunkát szeretnék vállalni, de "megszűnt a tanulói/hallgatói jogviszonyom", akkor most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Pontosabban... Tegnap le kellett adnom a diákigazolványomat mert leérettségiztem, és helyette kaptam egy ideiglenes diákigazolványt, de arra rá van irva, hogy a tanulói/hallgatói jogviszony megszűnt, de a diákigazolványra való jogosultság fenn áll.

Azért nem értem mert a papirlapon az első pont az hogy "A jogviszonyt igazoló intézmény ..." de akkor miért van odairva hogy már megszűnt? Bocsánat a buta kérdésért, csak számomra nem világos. Több munkahelyen kérik a tanulói jogviszonyt.. ezzel mehetek diákmunkára vagy sem..?



2015. jún. 25. 15:27
 1/7 A kérdező kommentje:
avagy, ezzel tudom igazolni a jogviszonyt?
2015. jún. 25. 15:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Már nem tudsz vállalni diákmunkát, mivel mint a papír is írja, nincs tanulói jogviszonyod. Összesen arról van szó, hogy egy ideig még igénybe veheted azokat a kedvezményeket így, amik a diákigazolvány miatt eddig megillettek. Például olcsóbb bérlet.


A papír elején pedig az áll, hogy "A jogviszonyt igazoló intézmény". Az, hogy tanulói/hallgatói jogviszonyban állsz velük, nincs ott, mert nem lenne igaz.


Egyébként gratulálok az érettségihez!

2015. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

szuper:( köszönöm a gyors választ:(


és köszönöm!!:)

2015. jún. 25. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézd a másik oldalt amúgy: Leérettségiztél, megcsináltad, nincsenek többé kötelezettségeid a tanulás iránt, nem mondhatják azt év végén, hogy még egy évig maradnod kell, nincs több házi, nincs több felelés... Emellett vállalhatsz rendes munkát. Én is így tervezem, csak még élvezem először a fenti pozitívumokat. :)
2015. jún. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen ennek örülök énis, de szerettem volna nyáron dolgozni kicsit diákként..:D szeptembertől már megyek tovább kozmetikus képzésre. ha onnan kérek iskolalátogatásit akkor mehetek diákmunkárA?
2015. jún. 25. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel hallgatói/tanulói jogviszonyod lesz ennek okán, onnéttól már semmi akadálya.
2015. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szuper köszönöm :)
2015. jún. 25. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!