Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Pepe02 kérdése:

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy vegyenek neked egy új, "modernebb" szemüveget?

Figyelt kérdés
A mostani kb 1,5 éve van meg, de utálom. 4-5 hónapja lett benne lencsecsere, és apukámék folyamatosan ezt mondják, mert több mint 20 000 forint volt a két lencse+ a kicserélés. Nagyon tetszik az a fekete keretes szemüveg, ami most divatba jött.

2015. jún. 30. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Van rá pénzük? Neked van rá pénzed?

Miért kellett a régibe új lencse ha már akkor se szeretted, így, hogy pár hónapja költöttek rá 20ezret, szerinted mennyire fognak örülni, hogy mégse kell?


Ha új keret nem túl drága és esetleg bele lehetne csiszolni a lencséket olcsóban meg lehet úszni, de ehhez tudni kéne, milyen jelleggel kell őket rávenni.

A pénz kifizetésére? Megmagyarázni, miért változott meg az ízlésed? Nem tetszik nekik a kinézett keret? (Neked tetszeni fog fél év múlva ha kimegy a divatból?)

2015. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van rá pénzük.

Azért kellett új lencse bele, mert rosszabbodott a látásom (-1,25 ről -1,75 re).

Nem unnám meg ha kimenne esetleg a divatból, mert minden vágyam egy olyan szemüveg. Ha egyszer megkapok egy olyan dolgot amit régóta szeretnék, azt mindig használom a mai napig. (Például a fényképezőgépemre is gyűjtöttem, |40 000| mert nagyonszerettem volna, és a mai napig használom. A mostani szemüvegemben pedig nincs önbizalmam, csúnyának érzem magam.

A barátnőmnek olyan szemüvege van amilyet én szeretnék, és amikor felpróbálom, nagyobb az önbizalmam. Apumék meg ezt nem érthetik.:( nagyon jó tanuló is vagyok, most is kitűnő lettem, mégis nagy a szigor, nem csak ennél a szemüveg témánál :(

2015. jún. 30. 13:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és most végeztem a hetediket, 13 éves vagyok.
2015. jún. 30. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:

1:ajánlom mennyel nézdmeg,hogy jóláll e a kinézett szemcsi,mert ha csak divatos az még kevés a boldogsághoz.

2:gondolkozz és számolj,mennyi idő alatt tudnád te öszeszedni az árárt.


3:valaki pl:egy tahó járokelő meglökött leesett a szemcsid és összetört,és akkor kell az új. a biztos siker érdekében legyen veled barátnő aki igazlja a sztorit.

2015. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérd a szülinapodra, névnapodra, karácsonyra..

Ha van rá pénz akkor már könnyebb a dolog, az szerintem elég átlátszó, ha próbálod rávenni őket hogy vegyék meg, nem veszik, majd hirtelen valami baleset éri a szemüveged...


Ha durván 1 év alatt látásromlás miatt amúgy is lencsecserére volt szükség, akkor ha van türelmed és tovább romlik a látásod fél év múlva lehet újra lencsét kéne cserélni, azzal együtt pedig még akciósan is odaadják a keretet.

2015. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!