Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utálom a csúnya beszédet! Más...

Utálom a csúnya beszédet! Más is? Milyen csúnya szavakat nem szerettek?

Figyelt kérdés
Le se merem írni azokat a szavakat, amiket utálok, mert annyira gyűlölöm :D
2015. júl. 1. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Útálom én is, pl. hogy kutyafáját, basszusgitár, cserépedény.
2015. júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezek a legjobb fajták pedig :)
2015. júl. 1. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel. Nem beszélek csúnyán, ami miatt kevésbé tudtam beilleszkedni, de csak ezért nem fogok trágár szavakat használni. Egyedül a h*lye szót használom, de azt is leginkább magamra. :") 15/l
2015. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2xSü ***** válasza:

A káromkodással nincs gond. Az szerver és fontos része a nyelvnek. Az indokolatlan káromkodással van probléma. Mert mi a szerepe a káromkodásnak. Bizonyos szavakat kimondani tabu. Mikor az ember annyira felfokozott állapotban van, hogy az érzelmeit nem tudja jól kontrollálni, akkor ezen szavak kimondása egy mentális reakciót vált ki. Társul hozzá valamiféle bűntudat, van egy fékező ereje. Mikor kalapáccsal ráütsz az ujjadra, mikor valaki váratlanul lekever egy pofont, mikor valamin nagyon felidegesítetted magad, akkor lehet jó feszültséglevezető a káromkodás. Persze jobb, ha képes van annyira uralni az érzelmeidet, hogy ne kelljen ilyenre szorulnod.


Az indokolatlan káromkodással az a gond, hogy rendszeressé, megszokottá válik. Nincs meg az a tabu jellege több, nem kapcsolódik hozzá gátlás. Mikor aztán valóban szükség lenne rá, akkor nem is használsz. Ilyenkor más tabuk feszegetése könnyebben előfordul. Mondjuk nem káromkodsz, hanem felrúgod az első kukát, vagy rosszabb esetben az első kisnyugdíjast.


Szóval nincs gond a káromkodással, csak akkor és arra célszerű használni, amire praktikus lenne.

2015. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is, de most nem fogom hagyni magam és kerülni fogom a csúnyán beszélőket. :)
2015. júl. 1. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!