Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a mondat? "a...

Mit jelent ez a mondat? "a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékkal szerzett idő"

Figyelt kérdés

Ezt az időt kiveszik a szolgálati időből, ha valaki 40 év után szeretne nyugdíjba menni.

pl. ha valaki vállalkozó volt, vagy fizetés nélküli szabadságon volt, de másodállása volt és fizette a tb-t és a nyugdíjjárulékot is, akkor ez szolgálati idő?


2015. júl. 4. 14:31
 1/5 kyrie válasza:
Hát elvileg pont azért van a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulék, hogy ezzel is szolgálati időt kapj. De egyébként lehet én nem értem csak, de eléggé furcsán fogalmaztad meg a kérdést. a kérdés kifejtésénél az első mondattal meg is válaszoltad magát a kérdést.
2015. júl. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Azt olvastam, hogy a "a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékkal szerzett idő" nem számít bele a 40 évbe, de mi ez a "a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékkal szerzett idő"?

2015. júl. 4. 16:57
 3/5 kyrie válasza:
Nem akarok butaságot mondani, de szerintem akkor van ez, ha épp nincs munkaviszonyod, a nyugdíjbiztosítóval pedig szerződést kötsz, majd az abban megállapított járulékot fizeted. És ez a nyugdíjad szempontjából beszámítható szolgálati időnek.
2015. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kyrie válasza:
De olvass utána az ONYF honlapján: [link]
2015. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kyrie válasza:
Valószínűleg azért nem számít bele a 40 évbe, mert nem jár valódi munkaviszonnyal, csak a járulékot fizeted. A 40 évet pedig a kőkeményen ledolgozott évekből számolják.
2015. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!