Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az adó 1% felajánlá...

Igaz, hogy az adó 1% felajánlásánál azon részt, amit az egyházaknak lehetne felajánlani azt megtehetem pl. gyermekétkeztetés és hasonlók számára is?

Figyelt kérdés
Aki tud, legyen szíves küldjön ilyen technikai számokat, mert eddig csak egyházakhoz tartozót találtam.
2010. márc. 3. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden évben van az egyházak mellett egy általános célú felajánlás: pl parlagfűirtás meg ilyenek. Ezen felül másik 1%-ot lehet felajánlani pl gyermekétkeztetésre, gyermekrák alapítvány, általában báemilyen alapítvány javára.
2010. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen szervezetnek felajánlhatod az adód egy százalékát, nem kell feltétlenül az egyházaknak.
2010. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na most 2x tudsz felajánlani 1%ot. Az egyiket vagy az egyházaknak, vagy a parlagfű mentesítésre vagy a tehetséges gyerekek támogatására tudod felajánlani.Ezeknek csa 4jyegyű technikai számuk van.

Ez benne van az adós paksamétába, da szépen le van írva.


A másik 1%ot ajánlhatod fel bármilyen szervezetnek.Az a szám a hosszabb pl.:12345678-1-23

2010. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát az ugye valójában 1 + 1 %. Az elsőt bármilyen szervnek felajánlhatod, a másikat pedig államinak. Nem kell az egyháznak. Isten mentsen. Gyermekek én pl. a katasztrófavédelemnek adtam (de sajnos konkrét adószámot még nem tudok, mivel a könyvelőnél van még), ő tudja hogy az melyik szerveet része.
2010. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utsó, sajnos idén a sok egyház mellett csak az a kettő van, amit írtam.
2010. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
18:14-esnek igaza van akkor ezek szerint, mert én is csak ezt a kettőt találtam. Bizonyára nem voltak pontos információik, akiktől ezt a gyermekétkeztetést hallottam az egyházak helyett.
2010. márc. 3. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Na ne gyerekek, majdnem akkor ezek szerint arra kötelez az állam, hogy a @ papoknak adjam az 1 %-om? Milyen kedvesek, hogy ezek szerint még egyántalán két lehetőséget megengednek, na azért durva.
2010. márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18:16 vaagyok. Én olyat nem kaptam, mivel tavaly elektorinkusan adtam be, ráadásul 1 oldalt kaptam, csak a csekkeset...
2010. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezt találtam 2009-re:


Hogyha nem egyháznak kívánom felajánlani a második 1%-ot, akkor kinek/minek adhatom?

Ha nem egyháznak kívánja felajánlani a második 1%-ot, választhatja a kiemelt költségvetési előirányzatok valamelyikét, melyről minden évben az Országgyűlés dönt. A 2009-es adóévben ezek a következők: Nemzeti Tehetség Program feladatai — 1823 és a Gyermekszegénység elleni program támogatása feladatai — 1627.


Viszont az adóbevallásos csomagban a papírokon meg Nemz.tehetség program + parlagfű mentesítés van. Akkor most melyik kettő?

2010. márc. 3. 18:44
 10/10 anonim ***** válasza:
18:34: Nem vagy köteles egyik 1%-ot sem felajánlani, ráadásul ha mégis fel akarod mindkét 1%-ot ajánlani akkor sem kell "a papoknak" adni. Elolvashattad volna legalább a hozzászólásokat, mielőtt hülyeséget írsz :/
2010. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!