Mi az a Weaboo?

Figyelt kérdés

2015. júl. 16. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Azok az animefanok weeabook, akik teljesen az animevilágban élnek, olyanokat írnak hogy kawwaii *.* meg baka baka, stb. :D Meg nem olyan animéket néznek mint a naruto vagy pokemon, hanem mint a sword art online meg hasonló.
2015. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
ahogy az előző írta és általában többre tartják(már megszállottan) A japán kultúrát mint bármelyik másikat.Meg persze csakis a (animés)saját világukba élnek.
2015. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

(Ui:szerintem ez nem függ össze az anime nézési szokásaikkal.



Előző voltam.

2015. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

weeaboo: Személy, aki megszállottan rajong Japánért/a japán kultúráért/az animéért stb., és úgy próbál viselkedni, mintha maga is japán lenne, annak ellenére, hogy távolról sem az. Gyakran használ japán szavakat (mint pl. a fent említett ,,kawaii").


Gondolom, ezt többnyire negatív értelemben használják, és végül is megértem, mert jó pár ,,weeaboo" rendkívül idegesítő. De ha a másik oldalról nézem, akkor egészen biztos, hogy azok nagy része, akik használják ezt a kifejezést, nem is ismerik igazán azt az embert, akit illetnek vele. Mert például én is igazán szeretem Japánt és a kultúráját, valamint az animéket, sőt időnként japán szavakat is használok (bár inkább csak baráti chatelésben, nem élőbeszédben), de én a jövőben ezzel is szeretnék foglalkozni. És az alapszemélyiségem is eléggé hajaz egy átlagos japánéra (ezt a japán cserediákunk mondta, szóval bizonyára van valóságalapja^^), így a viselkedésbeli esetleges hasonlóságokról nem tehetek. Szóval hiába mondanák nekem, én nem érezném jogosnak, pedig a meghatározás alapján illene rám. De persze ez az egyéni problémám. :D (Meg kicsit off is.)

2015. júl. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajna ezt csak angol nyelvű videókban hallottam és az angolom nem épp a leg használhatóbb minőségű.
2015. júl. 18. 01:57
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

A weeaboo az, aki tényleges japántudás nélkül is égető szükségét érzi, hogy japánul beszéljen, akinél a japánok a tökéletes emberek, akiknek Japán a mennyország. Nem hajlandóak mást nézni, csak animét (abból is inkább a mainstreamet, ami éppen menő), csak japán zenét hallgatnak, elvből elutasítanak mindent, ami nem japán eredetű és mindenáron ki akarják mutatni, hogy animefüggők. Konkrétan függők, képtelenek elszakadni a kedvenc animéiktől-mangáiktól. (A távol-keleti, Japán környéki országokban ráadásul rettentően elfajzott, egészen undorító fajtájuk is van, akiknél a függés odáig jut, hogy másokat zaklatnak miatta, ilyenről konkrétan hallottam.)

Természetesen nem mindenki weeaboo, aki sok animét néz, vagy érdekli a Japán kultúra. Van, aki az animékben találja meg azt a valamit, ami nagyon meg tudja fogni. Például nekem is jobban tetszenek a keleti alkotók, mint a nyugatiak, de nem vagyok olyan súlyos függő, mint egy weeaboo.

2015. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!