Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon rám hívhatják...

Magyarországon rám hívhatják a rendőrséget ijesztgetés miatt?

Figyelt kérdés

Üdv!


"Kezdő maszkmester vagyok" és csinálnék néhány videót arról, hogy hogyan kell bizonyos horror szereplőket stb.-t elkészíteni élethűen... és a lényeg az, hogy ha kimennék így az utcára és néhány ember mögött búúúúú-znák egyet (persze semmi fizikai érintkezés vagy további üldözés és azt felvenné egy másik ember és ez is benne lenne a videóban, azzal sértenék-e jogot(arc eltakarás természetesen lenne) és fiatalokra gondoltam nem felnőttekre és idősekre vagy gyerekekre.



2015. júl. 18. 00:48
 1/7 anonim válasza:
70%
Anyádat ijesztgesd! Már bocsánat...
2015. júl. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Amerikában van rengeteg ilyen ahogy a youtube on láthatjuk. De oda is csak a vicceseket rakják föl, ott is sok balul sül el sokszor próbálják megverni a ijesztőt vagy rátámadni. Itthon ez még kevésbé ismert. Jó egy 15-2 évest simán lehet ijesztgetni leesik neki mi ez de idősebb ember kb jól leüvölt téged vagy ha valami agyhalott paraszt még meg is támad/késel. Csinálja akkor vicces maszkokat vagy valami vagy lazább ijesztéseket azokból nem lehet nagyobb baj.
2015. júl. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%

Öltözz be Érmelléki Kuglófembernek! Garantált a siker!

Attól még a zsernyákok is félnek :D

2015. júl. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Az ijesztgetes jogi szoval zaklatas, esetenkent tamadasnak minositheto. Amit az internetten vagy a tv-ben latsz es nem kozszereplo hanem idegen az mind fizetett statiszta, aki remekul eljatsza a szerepet. Szoval ha az a cel hogy idegeneket ijesztegess, akkor lehet hogy jo a film de elperelhetik inged gatyad. Nem beszelve arrol 100-bol talan 1-2 ember eggyezne bele, hogy bemutasd barhol is hogy hulyet csinaltal belole, akar mekkora is a takaras.
2015. júl. 18. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%

Ha filmes producer lennék, vagy bárki más olyan, aki befolyással bír, kirúgnálak ilyenért, még akkor is, ha a legjobbak közé tartozol.


Egyénként komoly bajod lehet belőle a megveréstől (ami nem helyes), a gondatlanságból elkövetett emberölésig bármi.


Jogot akkor nem sértesz csak, ha nem ijesztgetsz senkit, a felvételt előre megbeszéled, s papír alapú (!) írásos engedélyt kapsz a közzétételre.


Ezen felül: egy tavaly született jogszabály szerint senkit nem szabad lefotózni közterületen annak beleegyezése nélkül. Marhaság, de ez van. Előtte csak a közzétételhez kellett engedély, de akkor sem mindenhez.

Jogilag ma az a helyzet, hogyha a Bazilikát fotózod Pesten, de előtte áll egy ember, nem fotózhatsz.

2015. júl. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak köszönöm nagyon! És én is tudom, hogy zaklatás csak kíváncsi voltam, hogy pontosabban hogy van ez... amúgy meg osztálytársakra gondoltam nem pedig idegen emberekre...
2015. júl. 18. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
17%

Fura egy népség a gyakorié. Az én megalapozott válaszom most 19%, a marhaságot megköszönöd.

Hát sok sikert neked!

2015. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!