Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen bicskát vegyek? Amelyik...

Milyen bicskát vegyek? Amelyiknek nem megy ki az éle három használat után.

Figyelt kérdés
Vettem már egy rakás bicskát aminek a pengéje 440- illetve 460-as acélból volt. Na most ezeket a pengéket hetente kellett éleztetni. Szeretnék egy olyan kést venni ami kicsit azért keményebb fémből van, de nem tudom, hogy melyik fém milyen keménységű. Szóval szeretném, ha mondanátok fémeket és hogy kb mennyire strapabíróak... Előre is köszi mindenknek!

2015. júl. 20. 12:38
 1/3 anonim válasza:

Ha bicskát akarsz akkor OPINEL olcsók egyszerűek és jók!

ebből is van inox rozsdamentes és szénacél pengével készültek, nekem egy NO8 inox bicskám van, gyárilag van egy kis sorja a pengén de egy 1200as haidu kövön, vagy csak sima pasztás bőrön áthúzod akkor Borotva éles lesz.


Pengékben, ha nem valami igazán drága VG-1, VG-10 D2, AUS-8 stb... kést szeretnél akkor 1095-ös szénacél pengét keress (PL legtöbb Ka-bar)!


56-58 HRC keménység bőven elég


DE ha profi szerszámot akarsz akkor pl!!! Cold steel Master Hunter.

2015. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A 440-es, 460-as anyagok elég jó pengeacélok, hiszen azt is figyelembe kell venni, hogy ha kimegy az éle, akkor mennyit kell vele kinlódni a felfenéskor. De van rengeteg féle pengeanyag. Ami most van bicskám, az pl. Sandvik 12C27 rozsdamentes acél, és elégedett vagyok vele.
2015. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lemaradt az előzőről: az utóbb írt Sandvik pengének 58 HRc a keménysége.
2015. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!