Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Folyamatosan elromlanak az...

Folyamatosan elromlanak az adathordozóim, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve kezdődött. Egyik napról a másikra nem ismerte be az adathordozómat a számítógépem, majd az MP3-lejátszóm (lényegében egy pendrive) is ugyanígy járt kb. rá egy hónapra, úgy 3 hónapja egy SD-kártyát se ismert be a gép, majd az elmúlt percben konstatáltam, hogy az egyim MicroSD-kártyám is ugyanígy járt (pedig ez még csak a számítógépemmel sem érintkezett, csupán telefonok közt cserélgettem). Az említett memóriakártyákat (adathordozókat) egyetlen egy gép sem ismeri fel (többen is kipróbáltam), az elején arra gyanakodtam, hogy valamilyen hasonló vírus "iktatta" ki őket, amelyet a gépemről kaptak el. De az utóbbi memóriakártya (MicroSD) egy éve nem volt a gépemben, amint kivettem a telómból, s beraktam a másikba, már nem ismerte fel. Viszont érdekes, a telefon pl. kijelzi, hogy behelyeztem valamit, viszont használni nem engedi, és értelmezni sem tudja a rajta lévő adatokat. A többi adathordozóra nem reagálnak a PC-k. Mégis mi történhetett? Hogy cseszhettem el ilyen könnyen őket, ez már a 4. kb. egy év alatt, pedig eddig soha nem romlott el egy se nálam, max. elhagytam őket. Felettébb furcsa... Ez most lehet, nagy hülyeség, engedelmetekkel, de... elmágneseződtek? Vagy valamilyen különös energiám van :)) ? Vagy egy vírus. Már komolyan, kezdek félni, nemrég kaptam egy 60 gigás adathordozót, amire ki szeretnék menteni rengeteg adatot biztonsági mentésként, de ha ez is meghal egy napon, akkor a fene megette... A válaszokat előre is köszi!

2015. júl. 26. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:

hogy szoktad kihúzni a pendriveokat és kártyákat? eltávolítod őketrendesen? (tálcán jobb klikk biztonságos eltávolítás) ?

Nincs véletlenül a közeledben valami erősebb mágnes, vagy mikróhullámú sütő?

2015. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A flash memória alapú adathordozókra (memória kártya, pendrive, mp3 lejátszó, stb...) nincs hatással a mágnesesség. Lehet, hogy a géped usb portja hibásodott meg, és a megengedettnél nagyobb feszültséget ad le, amit nem tolerálnak az eszközök. Erre akkor gyanakodnék leginkább, ha a meghibásodások rendre az adott gépre csatlakoztatáshoz kötődnek. Egyébként meg gondolnék olyanra is, hogy műszálas ruhákat viselsz, és statikusan feltöltődve ahogy megfogtad őket, gyakorlatilag agyon is ütötted őket. Nem lenne példa nélkül való. Ez inkább akkor valószínű, ha a meghibásodás nem köthető a számítógépre csatlakoztatáshoz.
2015. júl. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyire minőségi az alaplapod és a tápod?

Azért ez több mint gyanús, hogy ezek közül valamelyik nyírja ki az adathordozókat.

2015. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tápegység hiba. Vagy usb portoké. Kicsit összezavarodtam. Hány géped van? Mindig ugyanakkor romlanak el az eszközök, amikor ahhoz a "bizonyos" géphez csatlakoztatod? :o
2015. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A legutóbbi, Micro SD-kártyán kívül mindhárom közvetlenül érintkezett a laptopommal többször is – egy gépem van, igen. A Micro SD kb. 1 éve csücsül az aktuális telefonomban, aztán 1 hónapja áttettem egy másik telefonba, majd rácsatlakoztattam egy másik számítógépre, de már akkor sem ismerte fel sem a teló, sem a gép (először arra gyanakodtam, hogy nincs meg a megfelelő szoftver, vagy hogy a másik telefonnal nem stimmel valami). A memóriakártyát benne felejtettem, és amikor 3 napja visszahelyeztem az enyémbe, bumm, nem ismerte fel.
2015. júl. 28. 07:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Furaaa... nekem a 14 éves vincsim még mindig mükszik 3:) ╟
2015. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!